مارکوس نویمایر، جدیدترین قربانی ۷ نفرین‌شده

بازیکنان شماره ۷ در استقلال عاقبت خوشی ندارند.

عرفان حاج‌بابایی: شماره ۷ برای هواداران استقلال یادآور خاطراتی شیرین و به یاد ماندنی است. از دهه های پیشین که مجید نامجو مطلق این پیراهن را به تن می کرد تا روزهای اقتدار آبی ها در دهه ۸۰ که این پیراهن بر تن فرهاد مجیدی،کاپیتان محبوب و گلزن آبی ها بود،شماره ۷ همیشه پیام آور شادی و پیروزی به حساب می آمد.

الان اما از آخرین روزهایی که هواداران استقلال از شماره ۷ تیمشان خاطرات خوبی دارند،چندسالی می گذرد. درست از همان روزی که فرهاد مجیدی چهار گوشه مستطیل سبز آزادی را بوسید و برای همیشه از فوتبال کنار رفت، گویی اقبال و توفیق هم از این شماره رخت بربست و هر بازیکنی که بعد از فرهاد این پیراهن را بر تن کرد، به نحسی عجیب شماره ۷ دچار شد و خیلی زود این پیراهن را از تن درآورد.

۴ قربانی شماره ۷

پس از رفتن فرهاد مجیدی از استقلال تا دو فصل بازیکنی نتوانست شماره ۷ مقدس آبی ها را بر تن کند. این که خود بازیکنان جرعت نکردند به سمت این لباس بروند یا مربیان استقلال این اجازه را به آن ها ندادند، دقیقا مشخص نیست اما چیزی که مشخص است این است که شماره ۷ ابهت و کاریزمایی داشت که اجازه نمی داد هر بازیکنی آن را بر تن کند.

با ورود علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی به تیم، تابوی شماره ۷ هم شکست و او این پیراهن را به یکی از پر سر و صدا ترین خریدهای آن فصل استقلال یعنی بختیار رحمانی داد. بختیار که با تبلیغات و هزینه فراوان به جمع آبی پوشان اضافه شده بود و همه انتظار داشتند که به یکی از ستاره های بی چون و چرای تیم منصوریان تبدیل شود، پس از نیم فصلی کم فروغ و ضعیف، خیلی زود از جمع استقلالی ها جدا شد تا شماره هفت باز هم روی زمین بماند.

در دومین فصل حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت استقلال، او این بارهم شماره ۷ را به یک خرید جدید خود داد. حسن بیت سعید که در استقلال خوزستان یکی از بهترین های لیگ بود، به استقلال آمد و ۷ پوشید و مثل بختیار طلسم شد. بیت سعید در زمان حضور منصوریان در استقلال در اکثر بازی ها برای این تیم به میدان رفت اما یکی از خنثی ترین مهاجمان آن مقطع تیم لقب گرفت. بعد از آمدن شفر هم بیت سعید نتوانست خودش را در تیم جا بیندازد تا در نیم فصل، ۷ جدید آبی ها هم مجبور به ترک این تیم شود.

پس از رفتن بیت سعید، شماره ۷ استقلال حدود یک سال روی زمین ماند تا این بار یک خارجی برای پوشیدن آن از راه برسد. مامه تیام بی تردید شایسته ترین بازیکنی بود که پس از فرهاد مجیدی پیراهن شماره هفت را بر تن کرد و در نوک خط حمله آبی ها برای این تیم به میدان رفت. تیام که فقط در لیگ قهرمانان آسیا این شماره را بر تن می کرد، با گلزنی های پیاپی خود برای استقلال که نقطه اوجش هتریک مقابل ذوب آهن در مرحله یک هشتم نهایی بود، توانست قهرمان استقلالی ها در راه رسیدن به جمع ۸ تیم برتر آسیا شود.

پیراهن شماره ۷ اما خیلی زود از تن تیام در آمد و دست روزگار کاری کرد که یکی از بهترین خارجی های تاریخ استقلال، پس از آن درخشش به یاد ماندنی در نوک خط حمله، خیلی زود از این تیم جدا شود تا مهاجم سابق یوونتوس و امپولی هم از طلسم شماره ۷ در امان نماند.

آخرین قربانی شماره ۷ استقلال هم یک خارجی دیگر بود. مارکوس نویمایر هافبک آلمانی آبی ها که سابقه حضور در منچستریونایتد زیر نظر سر الکس فرگوسن را هم داشت، در ابتدای فصل به عنوان جانشین سرور جپاروف پا به استقلال گذاشت و قرار بود که میدان دار تیم باشد.

نویمایر اما با ایده آلی که استقلالی ها در نظر داشتند کیلومترها فاصله داشت. حتی خود شفر هم دیگر این اواخر چندان به او اعتماد نمی کرد و به جز در موارد اضطراری، این بازیکن خوش سیما اما نه چندان با کیفیت را به زمین نمی فرستاد.

نویمایر که در آخرین بازی استقلال مقابل پدیده دو موقعیت صد در صد گلزنی را هم از دست داد، همین یکی دو روز پیش پس از نیم فصلی ناموفق، قراردادش را با این تیم فسخ کرد تا جدید ترین قربانی ۷ نفرین شده آبی لقب بگیرد.

۲۵۴ ۲۵۱

کد خبر 1213735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
    3
    این چه حرفیه...هفت همیشه جزو اعداد مقدس بوده...واین هفت استقلال خاطره حضور فرهاد مجیدی محبوب اسقلالیها ست..بر تن کردن این شماره یاداور این بازیکن بزرگه و لیاقت میخواد...