ادامه بارش برف و کاهش دید در محورهای استان آذربایجان‌غربی/ سردشت بیشترین بارش‌ها را داشته است

ادامه بارش برف در مناطق مختلف استان آذربایجان‌غربی، علاوه بر کند شدن عبور و مرور در محورهای استان، دید افقی را نیز کاهش و در برخی محورها به ۲۰متر رسانده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بارش برف که در نقاط مختلف استان ادامه دارد، عبور و مرور را در محورهای مختلف کند کرده است.

بنا به اعلام راهداری و حمل و نقل استان، محور ارومیه - اشنویه بدلیل ادامه بارش برف و مه غلیظ، فاصله دید افقی کاهش و به ۲۰ متر رسیده است.

همچنین سطح جاده حد فاصل شاهین‌دژ _ تکاب ححد فاصل گردنه مایین‌بلاغ بدلیل کولاک و لغزنده بودن، با کندی عبور و مرور مواجه است.

رانندگان نیز برای رانندگی در این مسیرها علاوه بر احتیاط کامل، برای کاهش حوادث ناشی از بارش برف حتما زنجیر چرخ به همراه داشته و از سلامت برف پاک کن ها و چراغ ها اطمینان حاصل نموده و حتی المقدور از سفرهای غیر ضروری اجتناب نمایید.

همچنین مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌غربی اعلام کرده است: بدلیل ادامه بارش برف و مه غلیظ در برخی محورهای استان، شاهد کندی تردد هستیم و راهداران در محورهای برفی در حال نمک پاشی هستند.

کولاک و برف محور بازارچه مرزی  کیله

آمار بارش در استان طی ۲۴ ساعت گذشته
بنا به اعلام هواشناسی آذربایجان‌غربی، در ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۹:۳۰ صبح امروز، شهرستان سردشت با ۳۸.۴ میلیمتر بارندگی بیشترین آمار بارش را داشته است.

همچنین میزان بارش در سایر شهرهای استان به شرح زیر است:

تکاب ۳۳/۸ ، شاهین دژ ۳۱/۵ ، بوکان ۲۸/۴، مهاباد ۲۴/۶، پیرانشهر ۲۱/۴، میاندوآب ۱۹/۳، اشنویه ۱۴/۵، نقده ۹/۹، سلماس ۶/۵،  نازلو ۵.۶، ارومیه ۵/۴، خوی ۵/۲، کهریز ۴/۴، پلدشت ۱/۸، چایپاره ۰/۹، چالدران  ۰/۲ و ماکو ۰/۱ میلیمتر

46

کد خبر 1213974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =