پهپادهای رژیم صهیونیستی با هویت جعلی در افغانستان

ایرنا نوشت: نیروی هوایی آلمان در بیانیه‌ای عنوان کرد تا سال 2020 از پهپادهای رژیم صهیونیستی در عملیات هوایی خود در افغانستان استفاده خواهد کرد. این بیانیه آلمان در حالی است که افغانستان رژیم غاصب اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسد و هرگونه حضور نظامیان این رژیم و یا با استفاده از هویت جعلی در این کشور ممنوع است.

به گزارش  روزنامه «گلوبز» رژیم صهیونیستی، نیروی هوایی آلمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد، استفاده از پهپادهای «هارون یک» ساخت صنعت هوا وفضا رژیم صهیونیستی در عملیات هوایی افغانستان را تا سال 2020 تمدید خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا نیوز افغانستان، پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره استفاده از پهبادهای جاسوسی اسراییلی در افغانستان توسط نظامیان آلمان در شمال افغانستان منتشر شده بود.

روزنامه اورشلیم پست نیز در سال گذشته طی گزارشی عنوان کرد، کارکنان صنایع هوا و فضا رژیم صهیونیستی برای ارائه خدمات پشتیبانی به پهبادهای «هارون یک» در کشور افغانستان مستقر شده‌اند.

بر اساس گزارش آریا نیوز افغانستان، از آنجا که افغانستان رژیم غاصب اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسد هرگونه حضور نظامیان رژیم صهیونیستی با استفاده از هویت جعلی در افغانستان پذیرفتنی نیست.

خبرگزاری اطلس افغانستان نیز طی مطلبی عنوان کرد، «وان دیر لین»، وزیر دفاع آلمان شب گذشته دوشنبه (26 آذر) وارد افغانستان شده است.

قرار است در این سفر، خانم «وان دیر لین» با سربازان آلمانی مستقر در افغانستان که در استان بلخ حضور دارند، ملاقات کند و نیز در مورد اوضاع افغانستان با مقامات کشور دیدار و گفتگو نماید. 

49311

کد خبر 1213986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =