پاس‌کاری دلیل گرانی مرغ/ رئیس اتحادیه: مرغداران گوش مردم را بریدند!

ایرنا نوشت: رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران گفت: افزایش قیمت مرغ تا 13 هزار تومان درواقع سوءاستفاده یک هزار و 200 تومانی تولیدکنندگان از بازار است و با این قیمت در حال بریدن گوش مصرف کنندگان هستند.

مهدی یوسف خانی  تاکید کرد: اینک با همکاری متولیان در حال تلاش هستیم تا ببینیم چطور می توان قیمت را کاهش داد.

وی از جمله علت های افزایش بیش از اندازه قیمت مرغ در بازار را کاهش تولید و عرضه در بازار اعلام کرد و گفت: کاهش تولید ناشی از گرانی جوجه، ذرت، کنجاله سویا و تخم مرغ مادر بوده است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران مدعی است که افزایش قیمت مرغ در بازار به سقف رسیده و با شرایط کنونی دیگر امکان افزایش قیمت مرغ در بازار بیش از میزان کنونی وجود ندارد.

یوسف خانی در عین حال قیمت منطقی مرغ زنده در بازار را هفت هزار و 500 تومان و مرغی که در اختیار مردم قرار می گیرد را 11 هزار و 800 تومان اعلام کرد.

به گفته رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران، افزایش قیمت مرغ بیش از مبلغ اعلام شده باعث اجحاف در حق مردم می شود.

یوسف خانی اظهارامیدواری کرد که با اقدامات در دستور کار زمینه کاهش قیمت مرغ در بازار فراهم آید.

وی در پایان با اشاره به قیمت تخم مرغ در بازار گفت: قیمت تخم مرغ در بازار برخلاف نرخ مرغ کاهش یافته و اکنون با قیمت هر شانه 20 هزا تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

حمید ورناصری مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز امروز در گفت وگو با برخی رسانه ها اعلام کرد که قیمت کنونی مرغ در بازار ملاک قیمت گذاری در بازار نیست.

وی علت افزایش قیمت مرغ طی یک هفته گذشته را در نتیجه ناهماهنگی بین منحنی های عرضه و تقاضا اعلام کرده بود.

64231

کد خبر 1214004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =