محسن اراکی: جنایت سعودی‌ها در یمن باعث ذبح تمامی ارزش‌های انسانی شده است/ زوال و نابودی رژیم اسرائیل حتمی است

ایسنا نوشت: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: آنچه که امروز در سرزمین یمن ذبح می‌شود، تمامی ارزش‌های انسانی است.

محسن اراکی عصر روز سه‌شنبه در اجلاس «یمن، مقاومت و مظلومیت» که از سوی ستاد پشتیبانی مردمی یمن برگزار شده بود، با بیان این‌که این اجتماع برای حمایت از مردم مظلوم یمن شکل گرفته است، گفت: امروز مردم این سرزمین نماد مظلومیت تمام انسان‌های مظلوم جهان هستند. آن‌ها اکنون در برابر یک رژیم ستمگر و خون‌آشام قرار گرفته‌اند که چنگال‌های ستمش گلوی ملت‌های مختلف را فشار می‌دهد.

وی با بیان این‌که در شرایط کنونی جهان، نیروهای مستکبر پشت در پشت هم قرار گرفته‌اند و یک جبهه واحد را تشکیل داده‌اند، ادامه داد: در بحث یمن، مردم یمن در موضع حق قرار دارند چراکه به کسی ستم و ظلمی نکرده‌اند بلکه از سرزمین خود در برابر اشغالگری حفاظت می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند آزاد زندگی کنند و از وطن، شرف و انسانیت خود در برابر اشغالگران دفاع می‌کنند.

اراکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که آنچه که امروز در سرزمین یمن ذبح می‌شود، ارزش‌های انسانی است، خاطرنشان کرد: امروز همه ما وظیفه داریم که از مردم یمن حمایت کنیم و قطعا نتیجه مقاومت و صبر این ملت، پیروزی است؛ آنچه که ما امروز نشانه‌های آن را مشاهده می‌کنیم.

در این نشست همچنین اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سخنانی با اشاره به این‌که متاسفانه چهار سال است که اشغالگران در حال انجام جنایت علیه مردم یمن هستند، ولی کسانی که ادعای مبارزه با تروریسم و خشونت را دارند فقط به این جنایت‌ها نگاه می‌کنند و تسلیم آن شده‌اند، گفت: آن‌ها حتی در قالب یک قطعنامه سازمان ملل و یا شورای امنیت جرأت ندارند که این خشونت‌ها را محکوم کنند و جلوی آن را بگیرند.

وی گفت: کسانی که امروز ادعای مبارزه با خشونت را سر می‌دهند، در این ارتباط استانداردهای دوگانه دارند و چشم‌های خود را بر روی جنایت‌های صورت گرفته در یمن بسته‌اند.

اختری با اشاره به تصمیم برخی از سناتورهای آمریکایی مبنی‌بر تصویب مصوبه‌ای در ارتباط با ممنوعیت فروش اسلحه به عربستان، گفت: جنایت‌های رخ داده از سوی سعودی‌ها و عملکرد آن‌ها در مورد این موضوع آن‌قدر شور شده است که آمریکایی‌ها نیز دست و پا می‌زنند که به نوعی این موضوع خاتمه پیدا کند و به دنبال راه‌حل‌هایی در این ارتباط هستند. البته هدف اصلی آن‌ها در این قضیه نجات عربستان از باتلاقی است که در آن گرفتار شده است نه نجات مردم یمن.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر این‌که وظیفه انسان‌های آزادی‌خواه این است که از مردم یمن حمایت کنند، گفت: مردم یمن با پشتوانه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه می‌توانند پیروزی‌های خود را در برابر متجاوزان حفظ کنند و سعودی‌ها را به ذلت بکشانند.

وی با اشاره به عملکرد ستاد مردمی حمایت از مردم یمن و تشریح برخی از اقدامات صورت‌گرفته از سوی این ستاد، در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: آل سعود باید بداند پول و دلارهای نفتی به درد آن‌ها نمی‌خورد و خداوند ذلت و نکبت را برای آن‌ها مقرر کرده است و آن‌ها به سرنوشت تلخی دچار خواهند شد. به رژیم اسرائیل و آمریکایی‌ها نیز می‌گویم که این خشونت‌ها نابودی شما را قطعی می‌کند و زوال و نابودی رژیم اسرائیل حتمی است.

 در ادامه این برنامه محمد القبلی یکی از اعضای انصارالله یمن در سخنانی با تشکر از ملت ایران به خاطر حمایت‌های‌شان از مردم یمن، تصریح کرد: آل سعود به همراه شرکاء و هم‌پیمانان خود از کشورهای مختلف چند سالی است که بدون هیچ‌گونه توجیهی به یمن حمله کرده‌اند چراکه مردم یمن می‌خواهند روی پای خود بایستند و نمی‌خواهند تبعیت بی‌چون و چرا را قبول کنند.

وی با بیان این‌که تجاوز صورت‌گرفته، تجاوزی ظالمانه است، به وضعیت نامطلوب کودکان در یمن اشاره کرد و گفت: در جریان این تجاوز تاکنون تعداد زیادی از کودکان، زنان و غیرنظامیان به شهادت رسیده‌اند. چنان‌که طبق آمار برخی از سازمان‌های بین‌المللی تاکنون بیش از سه هزار و ۴۰۰ کودک یمنی در جریان این حملات به شهادت رسیده‌اند و بیش از سه‌هزار کودک نیز مجروح شده‌اند. همچنین براساس همین آمارها دو هزار زن نیز تاکنون به شهادت رسیده‌اند و بیش از سه هزار زن نیز به خاطر تجاوزات سعودی‌ها مجروح شده‌اند.

القبلی همچنین با خواندن این بیت از اشعار سعدی مبنی‌بر این‌که «بنی‌آدم اعضای یک‌پیکرند، که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به‌درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار» در پایان سخنان خود از سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایت‌های آل‌سعود در یمن انتقاد کرد.

2929

کد خبر 1214061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =