زائری: وقتی خواب و خرافه را ترویج می‌کنیم، جریان دروغین مدعی امام زمان تقویت می‌شود/ به جای طالقانی و بهشتی و مطهری، سخنرانان احساسی منبر می‌روند

حجت الاسلام محمدرضا زائری در روزنامه خراسان نوشت: یکی از دوستان فهیم و متدین به تازگی از ریزش های معرفتی و فکری بسیار گلایه داشت و با آزردگی و تأسف از انحراف اعتقادی یکی از دوستان مؤمن و مذهبی خود و پیوستن او به یک جریان مدعی ظهور امام زمان سخن می گفت.

 پاسخ دادم که از تنوع انحراف های فرهنگی و دینی مختلف آگاهم و اعتراف می کنم که این جریان انحرافی نه تنها جوانان ساده و خام، بلکه برخی از چهره های فعال مذهبی را نیز جذب کرده است. اما به این نکته نیز باید توجه کرد و پذیرفت که متاسفانه ما خودمان زمینه اثربخشی این سم پاشی ها را ایجاد کرده ایم.

ما خودمان طی سال‌های گذشته با تضعیف جریان عقلانی و استدلالی و با تخریب رویکردهای اعتدالی و منطقی و تضعیف جایگاه مرجعیت زمینه ساز پذیرش این انحراف ها شده ایم!ما خودمان با ترویج خواب و خرافه و میدان دادن به منبرهای احساسی و عاطفی به جای سخنرانی های حماسی و آگاهی بخش به رشد انحراف فرصت داده ایم.

 قارچ وقتی رشد می کند که رطوبت و گرما و تاریکی فراهم باشد و آن وقت کمترین بهانه زمینه رشد قارچ ها خواهد بود.  آتش سوزی وقتی رخ می دهد که مواد قابل اشتعال در فضای خشک و گرم متراکم شود و آن وقت کوچک ترین جرقه هم آتش می افروزد.

40 سال از انقلاب اسلامی می گذرد، چگونه در این چهار دهه از خطبه های طالقانی و منبرهای علامه جعفری و سخنرانی های شهید مطهری و آگاهی بخشی های شهید بهشتی فاصله گرفته ایم و ملاک باور و اعتقادمان را سخنرانی های احساسی و پر اشک و آه روحانیون کم بهره و گاه سخنرانان پرشور غیرحوزوی قرار داده ایم.

1717

کد خبر 1214305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دكتر مهدوي IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  4 11
  اجازه بدهيد صادقانه عرض كنم جنابعالي هم يكي از همان سخنرانان احساسي هستيد كه حاضريد به خاطر داشتن آنتن سيما مطابق مسلك سياسي برخي خطابه هاي آتشين قرائت كنيد. سري به كليپ‌هاي اخير خودتان بزنيد.
  • پروفسور محمودی IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
   6 7
   من به عنوان یک پروفسور حرف دکتر رو تایید میکنم. دکتر جون فقط ما میفهمیم نه بقیه.
 • عباس IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۱
  6 0
  هرچه از دل برآید بردل نشیند.