با بازرسی تحقیقی، تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد : با انجام بازرسی تحقیقی از مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان ، میزان تخلفات در بخش بیمه کارگران ساختمانی به حداقل رسیده است .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، عباس نورمحمدی در دیدار رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کهگیلویه در جریان دیدار مردمی اظهار داشت: حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان کارگر ساختمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند .
     وی افزود : پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی و پالایش و شناسایی فعالان واقعی این حوزه با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و انجمن های صنفی کارگران ساختمانی صورت می گیرد و با انجام بازرسی تحقیقی میزان تخلفات در این حوزه به حداقل رسیده است .
     وی گفت : برخی افراد با وجود فعالیت در مشاغل دیگر ، به منظور پرداخت حق بیمه کمتر و بهره مندی از تسهیلات در نظر گرفته شده ، از بیمه کارگران ساختمانی استفاده می کردند که با کنترل و نظارت بیشتر در جهت بهره مندی فعالان واقعی این حوزه ، پوشش بیمه ای آنها ساماندهی شده است .
     مدیرکل تامین اجتماعی استان گفت :  طرح بیمه کارگران ساختمانی از تیرماه ۱۳۸۹ اجرایی شده است و کسانی را در بر می گیرد که علاوه بر داشتن کارت مهارت فنی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای به طور مستقیم در صنعت ساختمان به کار اشتغال داشته باشند .
    وی افزود  داشتن کارت مهارت فنی به تنهایی برای استفاده از مزایای طرح بیمه کارگران ساختمانی کافی نیست و متقاضیان این نوع بیمه باید حتما در یکی از مشاغل مرتبط با ساختمان سازی به فعالیت مشغول باشند و مشغول فعالیت در حرفه ای دیگر نباشند .
     وی افزود : مشمولان این نوع بیمه علاوه بر دفترچه درمانی ، از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان بهره مند می شوند ، اما در صورت قطع ارتباط بیمه ای، مشمول دریافت بیمه بیکاری نخواهند شد .
     وی در باره میزان حق بیمه پرداختی متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی گفت : ۷ درصد مبلغ حق بیمه را  خود کارگر پرداخت می کند و ۲۰ درصد نیز از محل صدور پروانه ساختمانی تامین می شود .
     نورمحمدی با تاکید بر حمایت از سلامت کارگران و صیانت از نیروی کار اظهار داشت : باید تلاش شود با اعمال نظارت ، ارتقای آموزش و رعایت اصول ایمنی ، حوادث ناشی از کار در این حوزه فعالیتی به حداقل برسد .

۴۶

کد خبر 1214332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =