آیت‌الله جنتی: پیش از پیروزی انقلاب، بین حوزه و دانشگاه جدایی وجود داشت

دبیر شورای نگهبان گفت: قبل از پیروزی انقلاب بین حوزه و دانشگاه جدایی وجود داشت، حوزویان معتقد بودند دانشگاه غرب زده است. دانشگاهیان نیز معتقد بودند حوزه به درد مردم نمی خورد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در مراسم نکوداشت هفته پژوهش پژوهشکده شورای نگهبان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه امری مهم است. قبل از پیروزی انقلاب جدایی بین حوزه و دانشگاه وجود داشت، حوزویان معتقد بودند دانشگاه غرب زده است. دانشگاهیان نیز معتقد بودند حوزه به درد مردم نمی خورد و باید به دنبال فرهنگ و صنعت غربی برویم.

جنتی اظهار داشت: آیت الله مفتح مامور شد حوزه و دانشگاه را باهم آشنا کند باید حوزه و دانشگاه بیشتر یکدیگر را بشناسند. این مجمع مشورتی فقهی قم و مجمع مشورتی حقوقی دو نعمت بزرگ هستند.

رئیس مجلس خبرگان گفت: تشکیلات شورای نگهبان را پژوهشکده شورا احیا کرده و کمک بسیار خوبی در باب موضوع شناسی انجام می دهند، مصوبات مجلس را مورد بررسی قرار می دهند، نامه های خسته کننده دیوان عدالت را بررسی می کنند؛ افرادی که منافع شان تامین نمی شود نامه بلند به دیوان می فرستند و دیوان به ما ارجاع می کند؛ به این شورا ارجاع داده می شود.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1214351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =