۰ نفر
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
دیدار معاون ظریف با مقامات سوئدی

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که برای برگزاری دور چهارم رایزنی های سیاسی ایران و سوئد در استکهلم به سر می برد با مارگوت والستروم وزیر امور خارجه سوئد، آنیکا سودر همتای خود و هانس والمارک رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان سوئد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، والستروم در این ملاقات با تاکید بر اراده سیاسی کشور متبوعش برای تداوم و گسترش رایزنی ها، همکاری ها و تعاملات دو کشور در ابعاد و حوزه های مختلف اعم از دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، اعلام داشت: برجام یک توافق بین المللی مبتنی بر رویکرد چند جانبه گرائی است و با اجرای آن همه کشورها منتفع شده اند. به همین دلیل کشورهای اروپائی شامل سوئد علی رغم خروج آمریکا از برجام، حفظ و اجرای برجام را وجهه همت خود قرار داده اند و در تلاش هستند ترتیباتی را برای تداوم و گسترش فعالیت های اقتصادی و تجاری با ایران تنظیم کنند. وزیر امور خارجه سوئد با تشکر از ایران به خاطر نشان دادن حسن نیت و حمایت از مذاکرات یمنی - یمنی که اخیرا به میزبانی سوئد در این کشور برگزار گردید، بر لزوم ادامه کمک و همکاری ایران تاکید کرد.

 معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با تشکر از مواضع مثبت و سازنده سوئد برای توسعه همکاریها و تعاملات با ایران و در حمایت فعالانه از برجام، بر لزوم حمایت های بیشتر و عملی کشورهای اروپائی از برجام تاکید کرد.

عراقچی با اشاره به نتایج مذاکرات یمنی - یمنی، اظهار داشت: سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر تعامل در راستای استقرار ثبات، امنیت، توسعه و فرآیندهای سیاسی می باشد و ایران به ایفای نقش سازنده خود برای موفقیت مذاکرات یمنی - یمنی ادامه خواهد داد.

عراقچی و آنیکا سودر همتای سوئدی با برگزاری دور چهارم رایزنی های سیاسی دو کشور به مدت پنج ساعت، آخرین تحولات روابط دو جانبه، برجامی و منطقه ای را مورد بررسی و بر لزوم تعامل و گفتگو در راستای دستیابی به تفاهم و درک مشترک بیشتر تاکید کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این سفر با هانس والمارک رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان سوئد نیز دیدار کرد. طرفین در این دیدار بر لزوم گسترش همکاریهای دو کشور در ابعاد مختلف از جمله پارلمانی تاکید کردند.

عراقچی همچنین با حضور در نشست موسسه مطالعاتی سیپری، دیدگاهها و مواضع کشورمان را در ارتباط با برجام تبیین و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

49311

کد خبر 1214437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =