عملیات امدادی ارتش برای غرق‌نشدن کشتی تجاری ایرانی در خزر

ایسنا نوشت: تیم‌های امداد و نجات نیروی دریایی ارتش به همراه تیم غواصی ناوگان شمال به منظور نجات خدمه کشتی تجاری ایرانی که بدنه آن سوراخ شده است و شناور سازی این کشتی به دریای خزر اعزام شدند.

در پی سوراخ شدن بدنه و آبگرفتگی شدید در یک فروند کشتی تجاری ایرانی در ساعات گذشته در دریای خزر و محتمل بودن غرق شدن این کشتی، روابط عمومی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش (نداجا) اعلام کرد: تیم‌های امداد و نجات نیروی دریایی ارتش به همراه تیم غواصی ناوگان شمال هم اکنون به منظور نجات خدمه کشتی و همچنین شناور سازی کشتی در محل حضور دارند.

تلاش‌ برای نجات کشتی در حال غرق «نارگل» در آستارا ادامه دارد

همچنین مهر نوشت:

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار آستارا گفت: تلاش‌ها برای نجات کشتی تجاری «نارگل» که در دهانه اسکله بندر آستارا در حال غرق شدن است توسط نیروهای متخصص ادامه دارد.

سامان ساسانیان  با بیان اینکه عملیات امدادی برای جلوگیری از غرق شدن کشتی «نارگل» در دهانه اسکله بندر آستارا آغازشده و ادامه دارد، اظهار کرد: این کشتی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن بارگیری متعلق به شرکت کشتیرانی خزر است و  کالاهایی از کشورهای قزاقستان و جمهوری آذربایجان را حمل و در بندر آستارا تخلیه می‌کند. این کشتی به علت ایجاد سوراخ در بدنه و وارد شدن آب به آن، در دهانه اسکله آستارا تعادل خود را ازدست‌داده و به‌گل‌نشسته است. موتورخانه کشتی پر از آب دریا شده و با موتورهای پرقدرت تخلیه آب، آب داخل کشتی و موتورخانه آن نیز در حال تخلیه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا با بیان اینکه در بندر آستارا غرق شدن کشتی سابقه نداشته و این بندر همواره میزبان کشتی‌های بزرگ تجاری و بین‌المللی در دریای خزر بوده است، گفت: ۲ یدک‌کش نیز در حال نزدیک شدن به محل وقوع حادثه هستند تا کشتی حادثه‌دیده را به مکان قابل امدادرسانی حرکت دهند.

2929

کد خبر 1214688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =