مهدی ترابی: برای یک کار بزرگ به امارات می‌رویم

وینگر تیم ملی در گفت و گو با جام جم می‌گوید در حال حاضر به جام ملت‌ها فکر می‌کند و نمی‌خواهد درباره پرسپولیس حرفی بزند.

تیم ملی ایران به قطر رفت تا اردوی نهایی خود را پیش از جام ملت های امارات در این کشور برگزار کند. در آستانه این رقابت ها البته تیم ملی بدشانسی آورده و سه بازیکن ایران مصدوم شده‌اند. علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده و کاوه رضایی این سه بازیکن هستند. همه امیدوارند تا آنها به جام ملت ها برسند. مهدی ترابی بازیکن تیم ملی هم امیدوار است آنها بتوانند ایران را همراهی کنند. او در این باره توضیحاتی می دهد. 
مهدی ابتدا می خواهیم درباره حضورت در پرسپولیس برایمان حرف بزنی....
فعلا درباره پرسپولیس حرف نمی زنم چون در اردوی تیم ملی هستم و دوست دارم تمام تمرکزم روی موفقیت با ایران در جام ملت های آسیا باشد. 
چقدر شانس قهرمانی داریم؟ شفاف برایمان بگو...
طبیعتا ما هم مثل مدعیان دیگر شانس قهرمانی در آسیا را داریم. تیم ما قدرتمند است و این را در جام جهانی هم نشان دادیم. در دوره قبل جام ملت ها هم به نظرم حق مان بود که به فینال برسیم و اگر آن اشتباه داوری رخ نمی داد قطعا شرایط خیلی متفاوت تر بود. این دوره همه تمرکز ما این است که بتوانیم به فینال برسیم و در آنجا هم قهرمان شویم. کار سخت است و رقبای گردن کلفتی مثل ژاپن و کره و استرالیا خواهیم داشت. البته معتقدم تیم های عربی هم قدرتمند هستند و می توانند برای ما مشکل ساز شود.
 اصلا بازی ساده ای وجود دارد؟ چون می گویند بازی های مقدماتی راحت است. 
نه این حرف که کاملا اشتباه است. یمن و ویتنام هم تیم های خوبی هستند که سرمایه گذاری کرده اند. نمی توان گفت که رقیب آسانی در بازی های جام ملت‌ها نداریم. تک تک تیم ها قدرتمند هستند و می توانند مشکل ساز شوند. ما برای اینکه بخواهیم قهرمان شویم باید از همان بازی اول با تمام قدرت ظاهر شویم و اصلا کاری به نام رقبا نداشته باشیم. آقای کی روش هم کلا روی این مسئله حساس دارد و می گوید همیشه باید تمام رقبا را جدی گرفت. 
فکر می کنی قرمان شویم؟
چرا تیم ملی نتواند قهرمان آسیا شود؟ ما تیم خوب و قدرتمندی هستیم. انشالله اگر بدشانسی نیاوریم و اتفاقی مثل اتفاق بازی با عراق در جام ملت های قبل رخ ندهد، ما می توانیم به قهرمانی دست پیدا کنیم. اصلا ما برای انجام یک کار بزرگ به امارات می رویم. فقط دوست داریم به قهرمانی برسیم و این هدف همه ماست. 
برای خود تو هم این جام مهم است. دومین تورنمنت مهمی است که با تیم ملی خواهی داشت. در جام جهانی بازی نکردی ولی در این رقابت ها شانس داری
واقعا مهم نیست در تیم ملی چه کسی بازی می کند. هدف همه ما این است که فقط بتوانیم قهرمان آسیا شویم. هر بازیکنی بازی کند، فرقی ندارد. واقعا این تفکر در تیم ملی وجود دارد. همه ما هدف مان این است تیم موفق باشد. یکدل و متحد هستیم و انشالله بتوانیم در جام ملت ها به هدفی که در سرمان داریم برسیم.

256 43

کد خبر 1214791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =