نظر بازیگر «ستایش» درباره حضور سلبریتی‌های سینمایی در تئاتر

میزان نوشت: مهدی میامی گفت: جالب است بدانید با انتخاب بازیگر برای «شلیک نهایی» اولین نفری بودم که مفهوم و حرفه انتخاب بازیگر را به سینما و تلویزیون ایران وارد کردم.

مهدی میامی نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر، تلویزیون و سینما که این روزها نمایش مردی به نام دایک را در تئاترشهر روی صحنه دارد  در خصوص دلیل انتخاب این اثر برای کارگردانی گفت: هنگامی که این نمایشنامه را خواندم بلافاصله آن را برای کارگردانی انتخاب کردم زیرا از نظر من این متن چهار بازی درخشان را در خود می‌طلبید.

وی در همین صحنه افزود: این نمایش از آن دسته آثاری است که هر چهار شخصیت اصلی می‌بایست قدرتمند انتخاب و هدایت می‌شدند زیرا اگر یک نفر بازی بدی ارائه می‌داد نمایش سقوط می کرد و همین دغدغه بسیار جذابی برای منِ بازیگر بود تا آن را کارگردانی نمایم. 

میامی در همین راستا ادامه داد: از نظر من بازیگر سلطان صحنه تئاتر است و یک تماشاگر در ابتدا به امر به یک نمایش می‌آید تا در ابتدا یک بازی خوب ببیند. حتی اگر آن نمایش مفهوم و یا کارگردانی خاصی نداشته باشد اما بازی‌های آن جذاب باشد مخاطب به شدت آن را دوست خواهد داشت و من به عنوان بازیگر سعی کردم به مهمترین عامل تئاتر یعنی بازیگر بپردازم.

وی با دفاع از انتخاب خود در خصوص بازیگران نمایشش اضافه کرد: جالب است بدانید با انتخاب بازیگر برای اثر شلیک نهایی اولین نفری بودم که مفهوم و حرفه انتخاب بازیگر را در سینما و تلویزیون ایران وارد کردم و به همین دلیل بازیگران نمایشم را بر اساس همین تجربه سالیان سال انتخاب کردم. اگر می‌خواستم در نمایشم از سلبریتی یا سوپراستار سینما استفاده کنم اثر به هیچ عنوان به این کیفیت نمی‌رسید.

وی درباره اقبال عمومی نسبت به تئاترهایی که بازیگران چهره و سلبریتی در آنها حضور دارند اذعان کرد: دقیقاً اگر می‌بنیم که آثاری با بازیگران چهره خوب می‌فروشند این است که مردم تشنه دیدن بازی‌های خوب هستند و به همین دلیل می‌روند تا ببیند بازیگر محبوب‌شان در یک اثر چگونه بازی کرده است. البته این امکان وجود دارد که کمی سرخورده شوند اما در هر صورت مهم آنجاست که این بازیگر است که مردم را به دیدن اثر جذب می کند.

بازیگر سریال ستایش ادامه داد: البته این را هم بگویم که اگر بازی بد بازیگران سلبریتی و یا چهره روی صحنه تئاتر ادامه پیدا کند، مخاطبان به سرعت واکنش نشان داده و دیگر آنها را دنبال نمی‌کنند. حرفه بازیگری نیازمند توانایی و تخصص خاص خود است تا بتوان نقش‌های متفاوت را به بهترین شکل ممکن ایفا کرد. مردم به دنبال دیدن بازیگر خوب روی صحنه هستند و اگر بازیگری بد باشد به راحتی او را کنار می‌گذارند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1214989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =