اداره شهر با قوانین کهنه و دست‌وپاگیر آسان نیست

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت اصلاح و بازنگری در قانون شهرداری‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری کرج، منصور وحیدی در چهارمین نشست وحدت رویه کمیسیون های ماده 100 اظهار کرد: مدیریت شهر با قوانین فرسوده و دست و پاگیر آسان نیست بر این اساس باید هر چه زودتر نسبت به  اصلاح و بازنگری قانون شهرداری‌ها اقدام شود.
 
وی در ادامه به مشکل صدور پروانه برای املاک قولنامه ای اشاره کرد و گفت: دیوان عدالت اداری به هیچ وجه برای صدور پروانه برای این املاک موافقت نمی‌کند که این امر به افزایش تخلفات و ساخت وسازهای غیر مجاز در کرج دامن زده است.
 
این عضو شورا توضیح داد: البته مشکل صدور پروانه تنها به املاک قولنامه ای محدود نیست و برخی متقاضیان جهت دریافت پروانه برای املاک سند دار خود هم با موانعی روبه رو هستند.
 
وحیدی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به دو نقشه ای بودن برخی واحدهای ساختمانی، گفت: در خصوص این واحدها شهرداری و نظام مهندسی باید با هم هماهنگ باشند و نباید اجازه دهند این مساله به چالشی در ساخت و سازهای شهر تبدیل شود.
 
نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج همچنین بر ضرورت وحدت رویه  کمیسیون ماده 100 اشاره کرد و گفت: این وحدت رویه باعث می‌شود حقی از شهروندان ضایع نشده و عدالت در رای‌های صادره رعایت شود.
 
وی با تاکید بر ضرورت تثبیت اعیانی ها افزود: با اجرای مصوبه تثبیت اعیانی مشکلات حقوقی و قضایی بسیاری از شهروندان رفع ومالکین می توانند پایانکار ساختمانی را از شهرداری اخذ کنند.

46

کد خبر 1215408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =