۱۰۰ دلاری‌های تقلبی در بازار اصفهان/ متهمان بازداشت شدند

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: اعضای باندی که با وارد کردن اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری قصد بهم ریختن بازار ارز را داشتند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر شدند.

سعید سلیمیان اظهار داشت: در پی نوسانات به وجود آمده در بازار ارز و تحرکات افراد سودجو در این خصوص، کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان به صورت ویژه وارد عمل شده و موضوع شناسایی و دستگیری افراد متخلف را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در ادامه افزود: کارآگاهان این پلیس با استفاده از یک سری اقدامات علمی و تخصصی ویژه از فعالیت باندی در زمینه فروش دلارهای جعلی مطلع و تحقیقات خود را آغاز کردند.

وی بیان کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد اعضای این باند اقدام به وارد کردن کاغذهای مخصوصی به رنگ‌های "سبز و سیاه" کرده و هر برگ از کاغذهای مذکور را به عنوان اسکناس ۱۰۰ دلاری به مبلغ ۴ میلیون ریال به فروش می‌رساندند.

سلیمیان خاطر نشان کرد: فروشندگان دلارهای مذکور در هنگام فروش مدعی بودند با استفاده از دستگاهی مخصوص و یک ترکیب شیمیایی خاص، لایه بسیار نازکی از روی کاغذها محو شده و ۱۰۰ دلاری با کیفیت بسیار بالا به دست می‌آید که تشخیص جعلی بودن آن برای شهروندان عادی امکان پذیر نخواهد بود.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، این نوع کاغذها و دستگاه‌های مخصوص تبدیل آن‌ها به دلارهای تقلبی به قصد بهم ریختن بازار ارز توسط اعضای این باند از طریق مرزهای غربی کشور وارد شده است.

وی خاطر نشان کرد: سرانجام با اقدامات ویژه کارآگاهان، تعداد ۴ نفر از اعضای این باند شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۳۸۴ برگ کاغذ سبز و ۱۲۶ برگ کاغذ سیاه مخصوص، قبل از اینکه به اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری تبدیل شوند کشف شدند.

سلیمیان در پایان از تحویل متهمان به مراجع قضایی خبر داد و گفت: تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی سایر افراد مرتبط با این باند و کشف دستگاه‌های مخصوص جعل دلار کماکان ادامه دارد.

61231

کد خبر 1215597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =