ترامپ: کار آمریکا تغییر رژیم‌ها نیست

ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز (دوشنبه) در تایید اظهارات ادعایی سناتور آمریکایی به نقل از وی توییت کرد: کار آمریکا نباید تغییر رژیم ها در جهان باشد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا امروز (دوشنبه) در تایید اظهارات روز گذشته «رند پل» سناتور آمریکایی، به نقل از وی توییت کرد: کار آمریکا نباید تغییر رژیم ها در جهان باشد. ترامپ این را دریافت که تغییر رژیم در عراق بزرگترین فاجعه سیاست خارجی آمریکا در چند دهه گذشته بود. حق با اوست اما فرماندهان نظامی هنوز متوجه این اشتباه نشده اند.

این ادعا روز گذشته در گفت وگویی که پل با شبکه خبری سی ان ان در حمایت از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه داشت، مطرح شد.
به گزارش ایرنا، هرچند سیاست خارجی آمریکا در دهه های گذشته بر تغییر رژیم در آمریکای لاتین تا خاورمیانه و آسیای شرقی استوار بوده اما مقامات سیاسی این کشور حال ادعایی خلاف این دارند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه رشته توییت های خود با اشاره به بخش دیگری از اظهارات این سناتور جمهوریخواه در حمایت از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نوشت: به آقای رئیس جمهور افتخار می کنم. این دقیقا همان چیزی است که وعده داده بود و فکر می کنم مردم هم با وی موافق هستند. ما برای مدتی طولانی و در مناطق بسیاری در حال جنگ بوده ایم. تریلیون ها دلار خرج این جنگ ها شده است. (ترامپ) متفاوت است، بخاطر همین هم رای آورد و انتخاب شد.
اظهارات این سناتور آمریکایی در واکنش به انتقادات فزاینده رسانه های آمریکایی و دیگر سناتورهای جمهوری خواهی چون «لیندسی گراهام» از تصمیم ترامپ در این باره، مطرح شد.

ترامپ چهارشنبه گذشته به طور غیرمنتظره اعلام کرد که حدود دو هزار نیروی آمریکایی را از سوریه خارج می کند. مقام های آمریکایی در توجیه این تصمیم اعلام کردند که گروه تروریستی داعش در سوریه شکست خورده است.
تصمیم یکجانبه ترامپ در خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با مخالفت های بسیاری همراه شد به طوری که «جیمز متیس» وزیر دفاع ایالات متحده و «برت مک گورک» فرستاده آمریکا در ائتلاف ضد داعش، در اعتراض به آن از سمت خود استعفا کردند.
لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا نیز خواستار برگزاری جلساتی فوری برای بررسی این تصمیم ترامپ در سنای آمریکا شده است.

52310

کد خبر 1215703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =