پاسخ مصباحی‌مقدم درباره گمانه‌زنی درباره ریاست بعدی مجمع تشخیص/ تصمیم‌گیری درباره این موضوع بر عهده رهبری است

ایرنا نوشت: یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به اخبار متعدد درباره وضعیت وخیم جسمی آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، در مورد ریاست آینده این نهاد می‌گوید: هرچند تصمیم‌گیری درباره این موضوع بر عهده رهبری است، اما تاکنون گمانه‌زنی در این باره نشنیده‌ام.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آینده جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به وضعیت جسمی آیت‌الله هاشمی شاهرودی می‌گوید: نکته اساسی این است که آقای دکتر داوودی، مسئول دفتر ایشان یادآور شده‌اند هرچند حال جسمی ایشان وخیم است، اما با شب گذشته تغییری نکرده است. ما از خداوند درخواست شفای عاجل برای ایشان داریم تا بتوانند سلامت‌شان را بازیابند و به ریاست مجمع بازگردند، اما اگر خدای نخواسته اتفاقی برای ایشان پیش بیاید، رهبر معظم انقلاب هستند که درباره این موضوع تصمیم‌گیری خواهند کرد و آینده وضعیت مجمع در اختیار شخص دیگری نیست.

وی در پاسخ به اینکه چه گمانه‌زنی‌هایی درباره رئیس آینده مطرح است، تأکید می‌کند: بنده چیزی نشنیده‌ام.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شخصیت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی و شیوه اداره مجمع از سوی ایشان، می‌گوید: شخصیت ایشان کم نظیر است. ایشان از منظر فقاهت در عداد مراجع تقلیدند، مرجع هستند، رساله دارند و حتی مقلد دارند. به همین جهت از شأن بالایی برخوردارند.

وی با بیان اینکه پذیرش ریاست مجمع، خود کار بزرگ و نشانه بزرگواری ایشان است، تصریح می‌کند: ایشان در مقابل خواسته‌های رهبر انقلاب خضوع می‌کنند. درباره شیوه مدیریتی ایشان هرچند تعداد جلساتی که ایشان اداره آن را بر عهده داشتند چندان زیاد نبود، اما از پیش شاهد شیوه مدیریتی ایشان بودیم. ایشان دو دوره رئیس قوه قضائیه بودند و ما شاهد خدمات ارزشمندشان بودیم. در مجمع نیز با توجه به وضعیت جسمی‌شان بحمدالله مدیریت خوبی داشتند و وظایف و تکالیف خود را به‌خوبی انجام می‌دادند، حتی در ایامی که کسالت داشتند و تحت معالجه بودند، مسائل با ایشان در میان گذاشته می‌شد و نظرشان را مطرح می‌کردند.

مصباحی مقدم در تشریح مهم‌ترین ویژگی رفتاری آیت‌الله هاشمی شاهرودی می‌گوید: با توجه به سطح بالای شخصیت علمی‌شان، از نظر سیاسی هم برجسته و مورد قبول اعضای مجمع تشخیص هستند. ایشان ظرفیت‌ها و توانایی‌های خوبی داشتند و هیچ‌گرایشی به سمت جناح‌های سیاسی نداشتند، به همین سبب مقبول دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا بودند.

پرویز داوودی، رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت جسمی آیت‌الله هاشمی شاهرودی اعلام کرد: ایشان در حال حاضر در قید حیات هستند و وضعیت حیاتی‌شان به‌وسیله دستگاه کنترل می‌شود. آیت‌الله هاشمی شاهرودی سیزدهم مرداد ماه سال 95 توسط رهبر انقلاب به ریاست این نهاد انتخاب شد.

2929

کد خبر 1215857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =