رییس جمهور لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور را تقدیم مجلس کرد

ایرنا نوشت: حسن روحانی رییس جمهور لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

رییس دولت دوازدهم در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی حضور یافت و ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور را تشریح و سپس آن را به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی نیز پس از دریافت لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور از دکتر روحانی رییس جمهوری تشکر کرد.

بر اساس ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور پس از ارائه به مجلس، چاپ و بین نمایندگان مجلس توزیع می شود، پس از آن نمایندگان تا ۱۰ روز فرصت دارند که پیشنهادها خود را در مورد لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور به کمیسیون های تخصصی مربوطه ارائه کنند.

کمیسیون‌های تخصصی موظفند حداکثر تا ۱۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند و کمیسیون تلفیق نیز موظف است حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌ های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند، مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیات رییسه قابل تمدید است.

بر اساس این ماده، نهایتا نمایندگان مجلس در جلسه علنی، بعد از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی و سقف آن به ‏تصویب خواهد رسید، پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‏‌ها و ردیف‌ها رسیدگی می‌ شود.
۲۱۴۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1215994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =