اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی کهگیلویه‌وبویراحمد بیمه تامین اجتماعی می‌شوند

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد : اعضای سازمان مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان می توانند با انعقاد قرارداد بیمه اختیاری (خویش فرمایی) زیر پوشش حمایت های تامین اجتماعی قرار گیرند .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، عباس نورمحمدی در دیدار رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت : موضوع بیمه به عنوان تکیه گاه و مامنی برای آینده ، از ضروریات برای همه افراد جامعه به شمار می رود و اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی نیز همانند سایر اقشار از جمله هنرمندان ، نویسندگان ، ورزشکاران و ... این موضوع را از دغدغه های خود می دانند و امیدواریم با توافق دو سازمان ، به زودی پوشش بیمه ای برای آنان ایجاد شود .

     وی افزود :اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان پس از انجام مقدمات کار و انعقاد قرارداد ، می توانند ماهانه حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند تا نسبت به اختصاص شماره بیمه و سپس ارایه خدمات بیمه ای به آنان اقدام شود .

     وی داشتن کارت عضویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و پروانه اشتغال معتبر را از جمله شرایط پوشش بیمه ای این افراد بیان کرد و افزود : متقاضیان هم چنین نباید تحت پوشش مقررات خاص بیمه های دیگر باشند .

     مدیرکل تامین اجتماعی استان ، بازنشستگی ، ازکارافتادگی و مستمری بازماندگان را از مهم ترین مزایای این نوع بیمه برشمرد و گفت : ارایه دفترچه درمانی و استفاده از خدمات درمانی بدون کسر فرانشیز و پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی و... نیز از دیگر مزایایی است که مشمولان می توانند از آن بهره مند شوند .

     وی افزود : مشمولان این نوع بیمه می توانند میزان دستمزد ماهانه را خودشان انتخاب کنند و این امر در زمان بازنشستگی آنان تاثیرگذار است . به عبارت دیگر ، هر چه میزان دستمزد مبنای کسر حق بیمه بالاتر باشد ، در زمان بازنشستگی حقوق و مستمری بالاتری دریافت خواهند کرد . در این دیدار مقرر شد سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی رابطان بیمه ای خود را به شعب تامین اجتماعی استان معرفی کند تا نسبت به پوشش بیمه ای اعضای آن سازمان اقدام به عمل آید .

46

کد خبر 1216202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =