امیر سرتیپ حاتمی: وزارت دفاع ۶۲ درصد در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز وزارت دفاع با صرفه جوئی ۶۲درصدی در بخش آب و انرژی پیشگام عرصه استفاده بهینه و مصرف درست از منابع است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم افتتاح و توسعه بخش های درمانی بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران وزارت دفاع اظهارداشت: کادر درمانی بیمارستان چمران تلاشگرانی هستند که در سنگر ارائه خدمات به نیروهای مسلح از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند.

وزیر دفاع با اشاره به قدمت این بیمارستان و زیر ساخت های محدود ساخته شده در سال های قبل افزود: با تلاش و کوشش مسئولان سازمان صنایع دفاع،بنیاد تعادن وزارت دفاع، گروه مهندسی و بهداشت و درمان وزارت دفاع، زیر ساخت ها و بخش های درمانی روز به روز متناسب با نیاز پرسنل نیروهای مسلح توسعه پیدا کرده است.

سرتیپ حاتمی اظهار داشت: کارکنان و خانواده نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه و نیروی انتظامی انتظار دارند به دلیل ماهیت وزارت دفاع که رسالت پشتیبانی از نیروهای مسلح در بخش صنعت و خدمات را عهده دار است، خدمات ویژه و شایسته ای دریافت کنند و این موضوع وظیفه کادر درمانی بیمارستان چمران را دو چندان می کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه سلامت نیروی انسانی به عنوان مهمترین عنصر رزم در جنگ و دفاع از هر چیز دیگری مهم تر است افزود: سرمایه های انسانی نیروی های مسلح در دفاع از کیان ایران اسلامی مجاهدانه جانفشانی می کنند و بر این اساس شایسته است خدمات درمانی مطمئن و در شأن به آنها ارائه شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه مسئولان درمانی نیروهای مسلح باید در کنار درمان«مدیریت راهبردی سرمایه های انسانی نیروهای مسلح » را نیز مد نظر قرار دهند گفت: عملکرد مناسب بیمارستان در بخش های مختلف باعث ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس و کاهش دغدغه های سرمایه های انسانی در بخش های مختلف نیروهای مسلح خواهد شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه بیمارستان و سایر بخش های خدماتی وزارت دفاع به عنوان نمادی از نیروهای مسلح در معرض دید عموم مردم قرار دارد خاطرنشان ساخت: انضباط، همت مضاعف، دلسوزی، تکریم و احترام خاص و همچنین عدالت در خدمات دهی به همه مراجعه کنندگان از مهمترین مواردی است که مسئولان بیمارستان و سایر بخش های ارائه کننده خدمات مردمی در وزارت دفاع باید سرلوحه کار خویش قرار دهند.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با بیان اینکه بخش های بیمارستان باید متناسب با نیاز نیروهای مسلح تجهیز و به روز شود تصریح کرد: مخاطرات، اتفاقات و حوادثی که نیروهای مسلح را تهدید و با چالش مواجه می کند بسیار متفاوت تر از سایر مردم است. از این رو لازم است تجهیزات و امکانات بیمارستان های نیروهای مسلح به لحاظ تخصصی متناسب با نیاز نیروهای مسلح باشد.

وزیر دفاع در ادامه خاطر نشان کرد: افزایش امکانات، تجهیزات و توسعه زیر ساخت ها و بهره مندی از منابع و سرمایه های مولد باید توام با کاهش هزینه و رعایت صرفه جوئی های مبتنی بر استاندارهای اقتصاد مقاومتی باشد و امروز وزارت دفاع با صرفه جوئی ۶۲درصدی در بخش آب و انرژی پیشگام عرصه استفاده بهینه و مصرف درست از منابع است.

وزیر دفاع در ادامه ضمن بازدید از بخش های جدید و توسعه یافته بیمارستان فوق تخصصی چمران، چند مجتمع درمانی جدید الاحداث شامل بخش ناباروری، مرکز پایش سلامت، و بخش جدید مرکز فیزیوتراپی را افتتاح کرد.

گفتنی است پروژه های افتتاح شده شامل دو مجتمع به مساحت ۲۵۰۰ متر بنا شامل بخش های انبار بزرگ داروئی، استراحتگاه همراهان بیمار و پرستاران، پاویون پزشکان، سالن آموزش، بخش فیزیوتراپی، زنان و زایمان و نازائی و معاونت پیشگیری و ارتقاء سلامت و طب کار بوده است.
۲۱۴۲۱۹

کد خبر 1216203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =