هشدار تهدیدآمیز ترکیه به ارتش سوریه

ایسنا نوشت: آنکارا با لحنی شدید و بی‌سابقه دولت سوریه را تهدید کرد که اگر به سربازان این کشور مستقر در ایست‌های بازرسی استان ادلب حمله کند، دنیا را بر سرشان خراب خواهد کرد.

 ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهار کرد: نیروهای وابسته به دولت سوریه هرگز جرات نخواهند کرد که به نیروهای ترکیه‌ای مستقر در ایست‌های بازرسی استان ادلب حمله کنند، آنها می‌دانند که در صورتی که دست به چنین حمله‌ای بزنند، ما دنیا را بر سرشان خراب خواهیم کرد.

کالین درباره حضور نیروهای ترکیه‌ای در ادلب سوریه گفت: در واقع ما در این خصوص با روسیه و ایران توافق کردیم، یعنی هر سه کشور ضامن در این مورد به توافق رسیدند، آنها اکنون اعلام می‌کنند مذاکراتی که با دولت سوریه داشته‌اند، به اتمام رسیده است، ۱۲ ایست بازرسی در آنجا وجود دارد و تمامی امکانات برای سربازان ما و انواع حمایت‌ها از آنها فراهم شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه افزود: تاکنون هیچ‌گونه حمله یا تعرضی نشده است و ما می‌خواهیم که این امنیت و آرامش ادامه یابد، ما برای حفظ این وضعیت تمامی تدابیر لازم را در پیش گرفته‌ایم.

در این راستا ارتش سوریه در اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از هرگونه تجاوز احتمالی ترکیه، بخش‌هایی از غرب منبج را از کردها تحویل گرفت.

52310

کد خبر 1216398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =