توسط نخبگان ارومیه‌ای: ایران به جمع پنج کشور دارنده تکنولوژی مونتاژ برد الکترونیک پیوست

دستگاه «مونتاژ برد الکترونیک ۵md»که توسط شرکت «مارال روبات صنعت» پارک علم و فناوری آذربایجان غربی طراحی و ساخته شده است ایران را در جمع ۵ کشور دارای این فناوری قرار می دهد و خروج ارز برای واردات این محصول را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی درباره محصول تولیدی شرکت «مارال روبات صنعت» اظهار کرد: دستگاه مونتاژ برد الکترونیک ۵md تولیدی شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری رونمایی شد.
حیدری افزود: دستگاه مونتاژ برد الکترونیک ۵md که توسط شرکت مارال روبات صنعت پارک علم و فناوری آذربایجان غربی طراحی و ساخته شده است ایران را در جمع ۵ کشور دارای این فناوری قرار می دهد و خروج ارز برای واردات این محصول را کاهش می دهد.
وی گفت: این دستگاه برای مونتاژ انواع برد الکترونیک به کار می رود و در صنایع الکترونیک و خودروسازی کاربرد زیادی دارد.

برد الکترونیک

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با بیان اینکه این محصول نمونه مشابه داخلی در سطح کشور ندارند، اظهار داشت: اولین دستگاه مونتاژ بردهای اس ام دی به سفارش ایران خودرو توسط مهندسان و طراحان یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این پارک طراحی و تولید شده است که ۹۰ درصد قطعات این دستگاه ساخت داخل می‌باشد.
وی درباره دیگر محصول این شرکت، دستگاه تمام اتوماتیک لحیم کاری CNC، گفت: این دستگاه مختصات فایل PCB را از نرم افزار Altium Designer و دیگر نرم افزارهای طراحی PCB گرفته و پدها را لحیم کاری می‌کند. همچنین این دستگاه دارای نرم افزار اختصاصی الگوسازی شطرنجی می‌باشد.
حیدری افزود: این شرکت دانش بنیان متشکل از نخبگان رشته طراحی دیجیتال، الکترونیک و مکانیک است که توانسته در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، محصولات داخلی تولید کرده و کشور را از کالای خارجی مشابه بی‌نیاز کند.
گفتنی است همزمان با آیین گشایش نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون پژوهش و فناوری و مسئولان وزارت علوم، از ۷۶ دستاورد پژوهشی و فناوری منتخب مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان رونمایی شد. در این نمایشگاه از «دستگاه مونتاژsmd » محصول شرکت «مارال ربات صنعت» از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز به عنوان یکی از ۱۸ محصول برتر دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور رونمایی شد.

۴۶

کد خبر 1216464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =