رودررویی ۲ رئیس جمهور مخلوع و ادعای مبارک!

ایسنا نوشت: حسنی مبارک در جلسه شهادت در پرونده حمله به زندان‌های مصر در جریان انقلاب سال ۲۰۱۱ که محمد مرسی و رهبران اخوان المسلمین متهمان اصلی آن هستند، گفت که بیش از ۸۰۰ عضو حماس با نفوذ به داخل مصر، در آشوب‌ها و کشتار مردم نقش داشته‌اند.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، امروز برای اولین بار در تاریخ مصر دو رئیس‌جمهوری برکنار شده رو در روی هم در دادگاه قرار گرفتند. حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر که در پی انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ سرنگون شد امروز در دادگاهی که در مرکز آکادمی پلیس بطره برگزار شد، حضور یافت و  رو در روی محمد مرسی، رئیس‌جمهوری مخلوع مصر که در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۳ برکنار شد، قرار گرفت تا در پرونده معروف به "زندان‌ها" شهادت بدهد.

مبارک در این جلسه از پاسخ به برخی سولات قاضی درباره اخوان المسلمین خودداری کرد و گفت برای پاسخ به این سوالات به اجازه مقامات امنیتی نیاز دارد چراکه این اطلاعات اسرار زیادی را فاش می‌کند.

وی در جریان شهادت خود درباره این پرونده گفت: طی انقلاب ژانویه ۲۰۱۱ بیش از ۸۰۰ عضو حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی از طریق تونل‌ برای حمایت از گروه اخوان المسلمین وارد کشور شدند. این تونل‌ها غیرقانونی بودند برای همین دولت از وجود آن‌ها اطلاع نداشت.

مبارک گفت: افرادی که به کشور نفوذ کرده بودند به زندان‌ها یورش بردند تا زندانیان حزب الله، حماس و اخوان المسلمین را آزاد کنند و بنا بر اطلاعات امنیتی در قتل افسران پلیس و مردم نقش داشته‌اند.

49310

کد خبر 1216516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =