تخم مرغ روی ارزانی را نمی‌بیند/ تولیدکنندگان: قیمت‌ها باز هم پایین است!

ایرنا نوشت: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: تولیدکنندگان در نامه ای به وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام ممنوعیت واردات تخم مرغ را خواستار شدند تا تولید به سبب کاهش قیمت، آسیب نبیند.

'رضا ترکاشوند' افزود: در پی ورود شرکت پشتیبانی امور دام کشور به موضوع عرضه تخم مرغ وارداتی با قیمت های مصوب تنظیم بازاری، قیمت این محصول در مرغداری های کشور به کمتر از هفت هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده است.
ترکاشوند تصریح کرد: ادامه عرضه تخم مرغ وارداتی و کاهش قیمت، می تواند تولیدکنندگان را در حاشیه زیان قرار دهد و با حذف گله های مرغ تخمگذار آسیب جدی به این صنعت وارد کند که این امر، موجب نگرانی تولیدکنندگان شده است.

 توافق تولیدکنندگان تخم مرغ برای تامین نیاز داخلی
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: خوشبختانه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کنترل شده است و در واحدهای تولیدی مشکلی نداریم؛ به طوری که واحدهای خسارت دیده پارسال نیز به چرخه تولید بازگشته است.
به گفته وی، با توجه به افزایش هزینه های تولید قیمت منطقی هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری های کشور 7200 تومان است که برای مصرف کننده به ازای هر شانه 30 تایی، 16 هزار تا 17 هزار تومان تمام می شود.
وی افزایش قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به بیش از 10 هزار تومان را اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دانست و افزود: در بدترین شرایط، قیمت تخم مرغ در مرغداری های کشور بیش از 8500 تومان نرسیده است.
ترکاشوند اعلام کرد: در تفاهمی با تولیدکنندگان قرار است در صورت قطع واردات تخم مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، ماهانه 2 هزار تن تولید داخلی به بازار عرضه شود تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.
 

226231

کد خبر 1216562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =