باران و برف غرب و شمال غرب کشور را دربرمی‌گیرد

ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور امروز بارش ها در غرب و شمال غرب آغاز شده و به تدریج گسترش می یابد.

فریبا گودرزی روز پنجشنبه افزود: به تدریج این سامانه گسترش یافته و بارش به دامنه های البرز مرکزی و استان هایی مانند زنجان، قزوین ، البرز و تهران می رسد.
وی اظهار داشت: فردا این سامانه تقویت می شود و علاوه بر مناطق ذکر شده بارش ها جنوب غرب، بخش هایی از مرکز و سواحل شمالی را در بر می گیرد، فردا استان های ساحلی خزر بین 5 تا 8 درجه کاهش دما دارند و خزر نیز مواج است.
گودرزی ادامه داد: شنبه این سامانه بارشی تضعیف می شود و بارش ها فقط بر روی نوار شمالی کشور خواهد بود و اواخر وقت روز شنبه این سامانه از کشور خارج می شود.
وی گفت: شدت بارش ها امروز پنجشنبه در لرستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان خواهد بود که بالا آمدن آب رودخانه ها و آب گرفتگی معابر را به همراه خواهد داشت، فردا نیز شدت بارش در خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان، همدان، گیلان، غرب مازندران، قزوین و مرکزی است.
وی افزود: همچنین فردا بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، زنجان، ارتفاعات البرز و تهران به صورت برف خواهد بود که سبب لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ای می شود.

 وضعیت هوای تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران امروز نیمه ابری همراه با غبار محلی است که به تدریج افزایش ابر خواهیم داشت، امشب در پایتخت بارش پراکنده و فردا در برخی ساعات بارش پیش بینی شده است، هوای تهران نیز تا اوایل هفته آینده 3 تا 4 درجه سردتر می شود، بیشینیه دمای امروز تهران 15 و کمینه فردا صبح 4 درجه خواهد بود.
گودرزی گفت: بندرعباس با دمای 26 بالای صفر و شهرکرد 10 درجه زیر صفر و کرمان 7 درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور بودند.
 

42231

کد خبر 1216679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =