فروش مرغ گرم با نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان و گوشت منجمد مرغ ادامه دارد

باشگاه خبرنگاران نوشت: یک مقام مسئول گفت: با توجه به آنکه محدودیتی در توزیع مرغ منجمد وجود ندارد، عرضه تا زمان تعادل قیمت ادامه خواهد داشت.

رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه از روز گذشته توزیع مرغ منجمد در صنوف آغاز شده است، اظهار کرد: هم اکنون مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار و خرده فروشی‌ها با نرخ مصوب عرضه می‌شود.

وی افزود: طی دو روز گذشته با همکاری زنجیره‌های تولید، عرضه مرغ گرم با نرخ ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین ۲۲ گانه اصلی تهران آغاز شد و در نهایت موجب شد تا قیمت هر کیلو مرغ در میدان بهمن یک هزار تومان افت کند.

سالمی با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع مرغ منجمد وجود ندارد، بیان کرد: فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و صنوف با مراجعه به پشتیانی امور دام می‌توانند به میزان مورد نیاز مرغ منجمد با نرخ هر کیلو ۸ هزار و ۵۰۰ تومان را خریداری و درنهایت با قیمت ۸ هزار و ۹۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه کنند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از فراوانی ذخایر مرغ منجمد در پشتیبانی امور دام خبر داد و گفت: براین اساس تا زمانی که قیمت مرغ گرم در بازار به تعادل برسد، عرضه ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، با توجه به توزیع مرغ منجمد و گرم انتظار می‌رود که قیمت مرغ در بازار کاهش یابد.

توزیع روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن گوشت منجمد برزیلی/ ورود نخستین پارت واردات دام زنده تا  تا ۱۵ روز آینده به کشور

سالمی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن گوشت منجمد برزیلی با نرخ مصوب ۲۹ هزار تومان در راستای تنظیم بازار توزیع می‌شود، بیان کرد: همچنین هر کیلو گوشت گرم گوساله با نرخ ۴۹ هزار و ۵۰۰، لاشه گوشت گرم گوسفندی با نرخ ۳۷ هزار و ۵۰۰ و منجمد گوسفندی با نرخ ۳۹ تا ۴۰ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار توزیع می‌شود و هیچ گونه محدودیتی در عرضه وجود ندارد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از واردات دام زنده خبر داد و افزود: شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران درصدد انجام واردات است که پیش بینی می‌شود تا ۱۵ روز آینده نخستین پارت وارد کشور شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای واردات ۶۰۰ هزار راس دام زنده از سازمان دامپزشکی مجوز اخذ شده است، اظهار کرد: با واردات این میزان دام زنده و توزیع در بازار انتظار می‌رود که قیمت گوشت گرم در بازار کاهش یابد.

226231

کد خبر 1216695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =