افزایش حقوق کارمندان چند درصد پیش‌بینی شد؟

به موجب پیش‌بینی‌های صورت گرفته در لایحه پیشنهادی بودجه میزان افزایش حقوق کارمندان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران به طور متوسط ۲۰ درصد خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس مفاد پیش بینی شده در ابلاغیه ناظر بر تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ کشور دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی در بند اول موظف شدند : ضریب ریالی افزایش حقوق را به طور متوسط ۲۰ درصد لحاظ نمایند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار و مستمری‌ها ۲۰ درصد تعیین می‌گردد. رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه نیز پیش از این میزان افزایش حقوق کارکنان دولت را ۲۰ درصد اعلام کرده است. بر  این اساس اعتباری ویژه نیز در قالب بودجه برای ترمیم حقوق بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان دریافتی دارند، پیش بینی شده است. 

در عین حال سقف معافیت مالیاتی در هر ماه دو میلیون و سیصد هزار تومان در سال آینده پیش بینی شده است که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد. 

این در حالی است که نمایندگان خواستار افزایش بیشتر حقوق شده و در بیانیه ای همسان سازی حقوق و دستمزد بازنشستگان با شاغلان را خواستار شده اند . به نظر می رسد حقوق محل مناقشه در بودجه سال آینده خواهد بود.بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند که افزایش بیش از پیش حقوق مهار تورم و ترمیم قدرت خرید را دشوار خواهد ساخت. 

در بند (ب) ضوابط مالی آمده است سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۹۸ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۹۷ پیش‌بینی نمایند.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1216928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =