جزییاتی تازه درباره دیدار بشار اسد و عمرالبشیر

ایرنا نوشت: منابع دیپلماتیک به شبکه المیادین لبنان گفتند که هدف سفر اخیر عمر البشیر رئیس جمهوری سودان به سوریه بررسی امکان بازگشت دمشق به اتحادیه عرب بوده است.

به گزارش المیادین، این منابع دیپلماتیک افزودند: دیدار رئیس جمهوری سودان از سوریه که قرار است از آغاز سال ۲۰۱۹ ریاست اتحادیه عرب را برعهده بگیرد با هدف بررسی امکان بازگشت دمشق به اتحادیه عرب بوده است.

این منابع اضافه کردند که انتظار می رفت که قاهره موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را در این نهاد مطرح کند اما آمریکا از این اقدام مصر جلوگیری کرده است.

منابع دیپلماتیک تأکید کردند که عمر البشیر سخن واضح و دقیقی از جانب همتای سوری خود در خصوص مواضع این کشور برای بازگشت به اتحادیه عرب شنیده است.

این منابع افزودند: رئیس جمهوری سوریه به البشیر گفته است: ما خودمان از این اتحادیه خارج نشدیم که برای بازگشت به آن درخواست کنیم.

بنابراین گزارش، دمشق به رئیس جمهوری سودان گفت: کسانی که اقدام به اخراج سوریه از اتحادیه عرب کرده‌اند همان‌ها نیز مسئول لغو این تصمیم هستند.

منابع دیپلماتیک در خصوص مواضع ریاض در ارتباط با بازگشت دمشق به اتحادیه عرب به المیادین گفتند: در آینده نزدیک نشانه‌ای از نزدیکی روابط سعودی با سوریه دیده نمی‌شود ولی ریاض اعلام کرده است که مخالف بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیست.

عمر البشیر ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) برای دیدار از سوریه وارد دمشق شده و با مقام های این کشور گفت وگو کرد.

عضویت سوریه در اتحادیه عرب از سال ۲۰۱۱ و پس از شروع ناآرامی ها در این کشور به تعلیق درآمد.

​ای در حالی است که طی روزهای گذشته برخی از کشورهای عربی از جمله امارات متحده عربی از بازگشایی سفارت خود در دمشق خبر دادند.


۴۹۳۱۱

کد خبر 1217096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
    0 0
    عمرالبشیر قرقاول هفت رنگ ونان به نرخ روز خور.عمرالبشیر یادش رفته که حکومت خودرا مدیون ایران است واگر ایران نبود که نجاتش دهد مخالفین کاخ رئیس جمهوری سودان را تسخیرکرده بودند..