۰ نفر
۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
تولد بچه کروکودیل ها در خلیج فارس

 خبرگزاری صداوسیما نوشت:شصت سر بچه کروکودیل در مزرعه پرورش قشم متولد شدند.

مدیر مزرعه پرورش کروکودیل قشم گفت : وزن هر بچه‌کروکودیل‌ در هنگام تولد بین صد تا ۱۲۰ گرم و طول بدنش بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر است.
مژگان روستا افزود :کروکودیل ها ممکن است بعد از یک عمرکامل، طول بدنش تا شش متر ، و وزنش به یک تن برسد.
آنها به طور تقریبی ۸۰ سال عمر می کنند .
وی گفت : کروکودیل ها در ۱۵ سالگی شروع به تخم گذاری می کنند و تا ۶۰ سالگی، سالی یک بار، و هر بار ، حدود سی تخم می گذارند.
هم اکنون شمار کروکودیل های مزرعه پرورش قشم ۲۰۰ سر است.
مدیر مزرعه پرورش کروکودیل قشم گفت : بزرگترین کروکودیل این مزرعه ۲۷ ساله با نام خان بابا ،چهارمترطول دارد و کوچکترین آن یک نوزاد ۴۰ سانتی متری است .
خانم روستا با اشاره به اینکه کروکودیل های مزارع پرورش شهرستان های قم ، بندرانزلی وکیش هم از مزرعه پرورش قشم تامین شده است. افزود : تامین کروکودیل ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس و ارمنستان را نیز در دستور کار داریم .
مزرعه پرورش کروکودیل هشت سال پیش با سرمایه گذاری اولیه ۵۰۰ میلیون تومان، و با هدف صادرات گوشت و پوست در جزیره هنگام شهرستان قشم آغاز بکار کرد.
اکنون با توسعه مزرعه کروکودیل ها درقشم سرمایه آن به پنج میلیارد تومان رسیده و برای ۲۰ نفر شغل ایجاد کرده است .
کروکودیل‌های مزرعه نوپک قشم از نوع کروکودیل پروسوس موسوم به آب شور است که به عنوان بهترین گونه کروکودیل پرورشی در جهان شناخته می‌شود.
خون کروکودیل کاربرد پزشکی دارد و پوست و گوشت آن نیز صادر می شود.
پارک و مزرعه کروکودیل نوپک قشم نخستین مرکز پرورش و نگهداری خاورمیانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جزیره قشم در اتوبان قشم–درگهان همه روزه آماده بازدید گردشگران و علاقه‌مندان است.
در این پارک علاوه بر پرورش کروکودیل، سی گونه از پرندگان و خزندگان نیز نگهداری می شود.

۴۶

کد خبر 1217142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =