روابط دیپلماتیک ایران و آذربایجان زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی مهیا کرده است

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران گفت: روابط دو کشور از نظر سیاسی و دیپلماتیک در سطح مناسبی قرار دارد و این موضوع انگیزه تجار و فعالان بخش‌خصوصی دو کشور جهت تعامل و همکاری را تقویت کرده و زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی مهیا کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حسین پیرموذن عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان در حاشیه نشست کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان در آستارا در دیدار با شاهین مصطفی‌یف وزیر اقتصاد آذربایجان و محمد موسی‌یف رئیس کنفدراسیون کارفرمایان آذربایجان، گفت: هیئت تجاری ایران به سرپرستی غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و با حضور تعدادی از روسای اتاق‌های بازرگانی کشور، تشکل‌های صنفی، شرکت‌ها و فعالان بخش‌خصوصی مرتبط با این کشور به آذربایجان سفر می‌کند.

حسین

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان اضافه کرد: توسعه و گسترش ارتباطات تجاری و تاکید بر پتانسیل‌ها و منافع مشترک تجاری و اقتصادی از اهداف اصلی این سفر است.

وی ادامه داد: کشور آذربایجان یکی از مهمترین کریدورهای ما در دوران تحریم برای ورود به بازار اروپا است.

پیرموذن با اشاره به دیدارهای روسای جمهور و مقامات رسمی دو کشور در سال های اخیر تصریح کرد: روابط دو کشور از نظر سیاسی و دیپلماتیک در سطح مناسبی قرار دارد و این موضوع انگیزه تجار و فعالان بخش‌خصوصی دو کشور جهت تعامل و همکاری را تقویت کرده و زمینه مناسبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی مهیا کرده است.

هیئت تجاری و اقتصادی ایران دهم بهمن ماه سالجاری به کشور آذربایجان اعزام می شود.

46

کد خبر 1217458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =