فرمانده نیروی دریایی سپاه: قایق‌های سپاه رادارگریز و مجهز به موشک‌های جدید می‌شوند

ایرنا نوشت: فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که قایق های تندرو این نیرو رادار گریز و مجهز به موشک های جدید خواهند شد.

دریادارعلیرضا تنگسیری تاکید کرد: در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرعت و تحرک بالا در انجام ماموریت ها همواره مورد توجه است. روز به روز توان این نیرو افزایش می یابد، به دنبال رادار گریزی و چابکی بیشتر قایق های تندرو سپاه به منظور انجام ماموریت های محوله هستیم.

به گفته این فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 'موشک های جدید بسیار چابکی در حال تعبیه شدن بر روی شناورهای نیروی دریایی سپاه هستند.'
سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می دهد که نیروی دریایی سپاه سازمانی چابک، با سرعت بالا و به روز در منطقه خلیج فارس است.

سرعت قایق های سپاه افزایش می یابد
 

وی با بیان اینکه 'سپاه پاسداران سریع ترین قایق های تندرو جهان را در اختیار دارد'، گفت: در حال کار کردن بر روی قایق های تند رو با سرعت ۸۰ نات و بیشتر از آن هستیم و در آینده ای نزدیک برای ساخت قایق هایی با سرعت بیش از ۸۰ نات نیز اقدام خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از صحبت ها خود در رابطه با حضور ناوگروه آمریکا در خلیج فارس گفت: بیگانگان در منطقه حضور دارند اما در آب های ما نیستند و حتی در آب های تحت نظارت ما نیز حضور پیدا نمی کنند؛ آنان در آب های سرزمینی کشور های دیگر و در آب های بین المللی حضور دارند.

دریادار تنگسیری عنوان کرد: ما دائما آنها را رصد می کنیم و اشراف کاملی روی این نیروهای بیگانه داریم.بارها به مردم محترم منطقه خلیج فارس گفته ایم که ما حاضر و قادر هستیم، امنیت خلیج فارس را به همراهی کشورهای منطقه تامین کنیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه وجود بیگانگان در منطقه می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند، گفت: اگر یکی از ناوهای اتمی در منطقه دچار مشکل شود، می تواند آسیب های زیست محیطی بسیاری را به ویژه در یک خلیجی بسته ایجاد کند که تا سال های طولانی منطقه را درگیر خواهد کرد.

دریادار تنگسیری حضور بیگانگان در منطقه را مخل امنیت دانست و اظهارداشت: ما می توانیم این امنیت را به واسطه برگزاری رزمایش های مشترک و هم افزایی که با کشورهای منطقه داریم ایجاد کنیم. ما مسلمان هستیم و دست برادری به سمت برادران مسلمان خود دراز می کنیم؛ این یک سرافکندگی برای کشورها است که دولتمردان آنها وابسته به بیگانگان باشند.
 

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1217854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =