دومین دوره اجرای نمایش آجی و کول به صحنه رفت

دومین دوره نمایش آجی و کول با رویکردی نو به شرایط جامعه‌ی امروز کشور توسط گروه نمایش پاشا، در تبریز به صحنه رفت.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، نازیلا ایران‌زاد بنام کارگردان نمایش "آجی و کول" گفت: تئاتر تعامل و دوستی را به من یاد داد و نمایش آجی و کول این حس را در من تقویت کرد، در این کار تعامل با نویسنده و عوامل بیش از پاشا بوده و به مرور نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: خوشحالم با نویسنده مشتاق و صبوری کار می‌کنم که خستگی نمی‌شناسد، تغییرات را با مذاکره و دلیل پذیرفته و اجرا می‌کند.

نازیلا ایران‌زاد گفت: در بحث هدایت و کارگردانی تیم بسیار حساسم، بازیگر تیپ را نمی پسندم، سعی می‌کنم با همفکری نویسنده و عوامل نقشی را به بازیگر بدهم که از آخرین نقشش فاصله زیادی داشته باشد، زیرا معتقدم نقش باید برای بازیگر، کارگردان و گروه نمایشی و مخاطب تازگی داشته باشد.

این کارگردان فعال تبریزی، اذعان داشت: هیچوقت از کارهایم رضایت ۱۰۰ درصدی نداشته‌ام، همیشه تصور می‌کنم در نمایش کم کاری می‌شود، معتقدم باز هم جای کار برای بهتر شدن اثر وجود دارد، آرزو می کنم کاش توانایی بالاتری برای بهتر بودن داشتم و در همه اجراها تا آخرین لحظات برای بهتر شدن کار تلاش می کنم.

ایران‌زاد درخصوص انتخاب زبان نمایش "آجی و کول" گفت: من نمایش را برای جشنواره یا داور کار نمی کنم، هدف من از تئاتر کار برای مخاطب عموم استان و مردم همزبانم است، قطعا اگر موقعیت جغرافیایی و فرهنگی عوض شود تاثیر کار نیز با تغییراتی مواجه خواهد بود، اما تصور می کنم در صورت حضور در جشنواره داوران مجبورند در زمان کوتاهی زبان ترکی یاد بگیرند و یا دبیر جشنواره در انتخاب داوران کمی دقت کرده و حداقل یک داور ترک زبان در جمع داشته باشند.

گفتنی است، دور دوم نمایش "آجی و کول" نوشته اکبر شریعت به کارگردانی نازیلا ایران زاد بنام، از ۸ تا ۲۵ دی هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در سالن تئاتر مستقل موسسه بین المللی الف در مجتمع فرهنگی ۲۹ بهمن تبریز برای عموم اجرا می وشد.

نمایش "آجی و کول" با بازی رقیه ولی پور، محمدرضا قنبری، مهدی سمساری، علی عباسپور، وحید شیرزاد، نسرین فاتح، سمیرا اسدپور، نگار یمینی فرد، سمیرا اسدپور و صداخوانی سجاد گوزلی اجرا می شود.

46

کد خبر 1218106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =