۰ نفر
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
 رشت تراموا دار می شود

خبرگزاری تسنیم نوشت:در جلسه شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: خط اول تراموای رشت تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس شورای شهر رشت در هفتادمین جلسه این شورا با اشاره به رفع نواقص طرح تفصیلی در مجموعه شهرداری و استانداری و خواسته کمیسیون عمران شورا اظهار داشت: امیدواریم از این به بعد رونق کسب و کار در حوزه ساخت و ساز را شاهد باشیم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به بازدید جمعی از مدیران شهرداری و استانداری گیلان از واگن سازی داخلی در شهر زنجان گفت: باید مطالعات تراموا را تا پایان سال به سرانجام برسانیم تا برای بحث بودجه سال بعد مجلس به مشکل بر نخوریم؛ امیدواریم خط اول تراموای شهر رشت زیر ۴ سال راه‌اندازی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: با مشارکت شورای شهر و سازمان آب و فاضلاب و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا، برای حذف آلاینده‌های رودخانه‌های رشت یکی دیگر از تصفیه‌خانه‌های فاضلاب محدوده شهر رشت را احداث کردیم.

علوی ضمن عذرخواهی از مردم شهر رشت تصریح کرد: اگرچه از آغاز دوره پنجم به امور رسیدگی می‌کنیم اما وجود مدیر ارشد هدایت‌کننده یعنی شهردار مهم است و بابت تاخیر پنج ماهه در انتخاب شهردار رشت از مردم این شهر عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به رزومه‌های ارائه شده برای شهرداری رشت گفت: شرایط لازم برای شهردار شدن طبق آیین نامه‌ها و پیش‌نویس وزارت کشور داشتن مدرک لیسانس و ۹ سال سابقه مدیریت میانی است که طبق بررسی‌های انجام شده برخی از این گزینه‌ها، ۹ سال مدیریت میانی ندارند و حذف می‌شوند.

رئیس شورای شهر رشت افزود: در استانداری گیلان با معاونت عمرانی و مدیرکل امور شهری استانداری و فرماندار رشت پیرامون این قضیه و لازم الاجرا بودن آن با بنده صحبت و شرایط ذکر شد و ما موظف به انجام وظیفه قانونی خود هستیم.

علوی با اشاره به تایید نشدن گزینه قبلی شهرداری رشت خاطرنشان کرد: متاسفانه ما دو بازه زمانی سه ماهه را برای انتخاب شهردار از دست دادیم و این از نظر مسئولان، نقص شورای شهر رشت محسوب می‌شود بنابراین باید به کار خود سرعت ببخشیم و رای اکثریت شورا در این زمینه لازم الاجرا است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: اگرچه در نبود شهردار مدیران مختلف کارها را سامان‌دهی کردند اما نقاط ضعف در مدیریت شهری وجود دارد و باید پروسه انتخاب شهردار را سرعت ببخشیم.

فاطمه شیرزاد با تشکر از همه مدیران فعال در پنج منطقه رشت خاطرنشان کرد: اقدامات اساسی در مناطق ۱, ۲ و ۳ که پروژه‌های عمرانی دارند برای دهه مبارک فجر صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد احداث فاز اول شهربازی شهر رشت با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان، نخستین درمانگاه هموفیلی و افتتاح پارک در مسکن مهر شهر رشت از جمله اقدامات شورای شهر رشت برای دهه مبارک فجر است.

شیرزاد با اشاره به اقدامات مختلف سازمان های فرهنگی و ورزشی در حوزه فرهنگی افزود: رونمایی از زندگینامه هفت شهید هنرمند، نمایشگاه عکس و اسناد قدیمی به‌مناسبت ۱۲ دی و و برگزاری شب خاطره‌های انقلاب در مساجد از جمله اقدامات فاخر برای این ایام است.

وی با اشاره به پاکسازی رودخانه‌ها در روز رشت خاطرنشان کرد: برای کاهش آلودگی زرجوب، گوهررود و تالاب عینک باید ۲ تصفیه‌خانه در رشت ساخته شود که برای این منظور به ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و این موضوع باید در دستور کار قرار بگیرد.

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت نیز در این مراسم با اشاره به حفظ شأن گزینه‌ها افزود: باید از دستگاه های مربوطه استعلام بگیریم تا صحت رزومه‌های ارائه شده مشخص شود؛ ما نگران احقاق حقوق مردم رشت هستیم و در این حوزه نگاه شخصی نداریم.

حاجی‌پور رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز در این جلسه تصریح کرد: باید یکی از گزینه ها را طی یک جلسه غیر علنی انتخاب کنیم و به تهران پیشنهاد دهیم تا تایید کنند و به‌منظور تسریع در انتخاب باید جلسات طولانی‌تری را تشکیل دهیم.

محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این نشست گفت: نگرانی ما این است که وزارت کشور گزینه انتخابی ما را قبول نکند و از آنجا که وقت کافی نداریم، کاندیداها باید هرچه سریع‌تر برنامه‌های خود را ارائه دهند تا بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم.

۴۶

کد خبر 1218235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =