محسن امیریوسفی: «آشغال‌های دوست داشتنی» در کیف علیرضا رضاداد حبس است

محسن امیریوسفی بیان کرد که فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» شش سال است در کیف علیرضا رضاداد مانده و هر سال قفل آن محکم‌تر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «آشغال‌های دوست داشتنی» یکی از فیلم‌هایی است که در سال‌های اخیر برچسب توقیف بر پیشانی آن خورده است و همچنان رنگ پرده نقره‌ای سینماهای کشور را ندیده است، مسئله‌ای که از سوی کارگردان این فیلم نیز نادیده گرفته نشده است.

محسن امیریوسفی، کارگردان فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» مدت‌هاست که در تلاش است تا این فیلم را روی پرده سینماهای کشور ببرد، او امسال برای ششمین بار با ثبت نام این فیلم در جشنواره فجر نشان داده است که از تصمیم خود کوتاه نیامده و پیگیر نمایش این فیلم است.

این کارگردان در گفت‌وگویی، درباره اینکه امسال نیز همانند سال گذشته از جشنواره فجر انصراف می‌دهد یا خیر؟ گفت: «نه به هیچ وجه انصراف نمی‌دهم. سال قبل هم که انصراف دادم به این علت بود که تعهد کتبی اکران به امضای آقای رضاداد و دکتر داروغه‌زاده و یکی دیگر از مدیران محترم به من دادند ولی الان بعد از یکسال خبری از اکران نشد. شرکت در جشنواره فیلم فجر حق عوامل سازنده فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» است که شش سال است منتظر دیدن نتیجه کار و زحمتشان هستند. در این‌مدت هم فیلم به جشنواره‌های خارجی داده نشد تا اولین نمایشش در ایران باشد.»

او ادامه داد: «آقای داروغه زاده هم مدیر متعهدی هستند که تلاش دارند مشکل حل شود و امیدوارم امسال فریب مشاوره‌های غلط را نخورند و فیلم را به هیات انتخاب نشان دهند. در غیراینصورت مجبورم به سازمان بازرسی شکایت کنم.»

امیریوسفی درباره نظرات هیات داوران درباره این فیلم در دوره های گذشته، بیان کرد: «آقایان خودشان بهتر می‌دانند که هیچ هیات انتخابی تا حال «آشغال‌های دوست داشتنی» را رد نکرده است! مشکلات «آشغال‌های دوست داشتنی» از جشنواره فجر سال ۹۲ شروع شد که دبیر جشنواره، آقای رضاداد کپی امانت فیلم را از داخل کیفشون درآوردند و به چند نفر از اهالی مطبوعات گفتند این فیلم در کیف من می‌ماند و به هیات انتخاب نشان داده نمی‌شود! فیلم من در این شش سال هنوز در کیف آقای رضاداد مانده و قفل آن هر سال محکم‌تر هم‌ می‌شود!»

این کارگردان افزود: «جشنواره‌های فیلم فجر دولت تدبیر و امید نشان داد که تمام قوانین جشنواره شناورند! برای بعضی مهربان و برای بعضی خشن هستند. در این شش سال فیلم من توسط هیئت انتخاب جشنواره رد نشده و هربار ماجرای همان کیف آقای رضاداد بوده و بس! تمام حرف من هم همین بوده که بگذارید یکبار هیات انتخاب «آشغال‌های دوست داشتنی» را آزادانه ببینند و تصمیم گیری کنند. خدای نکرده در جشنواره‌های کمونیستی شوروی سابق که نیستیم!»

امیریوسفی در پاسخ به اینکه درباره وضعیت فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی صحبت کرده‌اید یا خیر، توضیح داد: «بله با آقای انتظامی دو ماه پیش قبل از پذیرفتن سرپرستی سازمان سینمایی جلسه‌ای در این خصوص داشتم. آقای انتظامی مدیر باهوش و کاردانی هستند که حسن نیت دارند و فرهنگ دوستی خودشان را پیش ازین در حوزه مطبوعات نشان دادند ولی اینجا سینماست و نمی دانم در سرپرستی سازمان سینمایی می‌توانند دسته گل‌های توقیفی مدیران گذشته و حال را از آب بگیرند یا نه؟!»

او در پایان گفت: «فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی»، اثری در مورد وحدت ملی و دوری از فضای دوقطبی است که امیدوارم بعد از شش سال از کیف توقیف جشنواره فیلم فجر بیرون بیاید و بتواند امسال در جشنواره مورد قضاوت مردم، منتقدین وهمکاران سینمایی قرار بگیرد.»

۵۷۲۴۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1218318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =