رتبه ششم آذربایجان غربی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌غربی گفت: رتبه استان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ با سهم ۴.۷ درصدی بین استان‌های سراسر کشور، رتبه ششم است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ناصر حضرتی‌پر در مورد وضعیت استان در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کشور گفت: سقف بودجه کل کشور برای سال آینده حدود ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومان است که نکته قابل توجه و تامل در مصارف عمومی کشور، سهم ۷۹ درصدی هزینه های جاری می باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سهم آذربایجان غربی در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز اشاره کرد و گفت: در آخرین جمع بندی انجام شده مشخص شد که سهم بری استان آذربایجان غربی از کیک بودجه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ۴.۷ درصد و رتبه آن در بین ۳۱ استان کشور رتبه ۶ است.

حضرتی با اشاره به افزایش سهم استان آذربایجان غربی در بودجه سالانه تاکید کرد این موضوع با توجه به رویکرد سازمان برنامه و بودجه مبنی بر رفع عدم تعادل های منطقه ای محقق شده است.

گفتنی است، با احیای سازمان برنامه و بودجه،  اطلاعات بودجه ای به صورت دقیق و شفاف استخراج و ارائه می شود که این امر توزیع عادلانه بودجه بین استان ها را در پی داشته است.

۴۶

کد خبر 1218358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =