۱ نفر
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۶
مدیر شبکه العربیه و الحدث برکنار شد

خبرگزاری صداوسیما نوشت: الدخیل به علت خشم دفتر پادشاهی عربستان سعودی از سمتش برکنار شده است زیرا از نظر مقامات سعودی، این شبکه در ماجرای قتل جمال خاشقچی عملکرد بسیار ضعیفی داشت.

به گزارش سرویس بین الملل به نقل از روزنامه الشرق قطر؛ نحوه عملکرد شبکه های تلویزیونی العربیه و الحدث سعودی در نوع پوشش قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی باعث شده است مقامات ریاض ریاست این شبکه را برکنار کنند.

موضوع قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که دوم اکتبر گذشته در کنسولگری کشورش در استانبول ترکیه کشته شد، باعث اخراج ترکی الدخیل رئیس شبکه العربیه و الحدث شد.
شبکه دروغ پرداز العربیه سال جدید میلادی را با برکناری ترکی الدخیل مدیر کل این شبکه آغاز می کند در حالیکه الدخیل که به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بسیار نزدیک است، از سال 2015 میلادی مدیر کل شبکه العربیه و الحدث بود.

الشرق نوشت نبیل الخطیب فلسطینی تبار به عنوان مدیرکل شبکه العربیه و الحدث جانشین الدخیل شده است.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که منابع رسانه ای اعلام کردند الدخیل به علت خشم دفتر پادشاهی عربستان سعودی از سمتش برکنار شده است زیرا از نظر مقامات سعودی، این شبکه در ماجرای قتل جمال خاشقچی عملکرد بسیار ضعیفی داشت و نتوانست خبرها درباره کشته شدن خاشقچی را خوب پوشش دهد.

ولید ابراهیم رئیس شورای اداری گروه شبکه MBC اعلام کرد نبیل الخطیب به جای ترکی الدخیل به عنوان مدیرکل شبکه العربیه و الحدث انتخاب شد.
وی افزود انتخاب امروز نبیل الخطیب در راستای اشتیاق و علاقمندی مداوم وی برای تقویت عملکرد شبکه العربیه و الحدث است.

ولید ابراهیم در ادامه این مطلب افزود هدف از شکل گیری هیئت تحریریه جدید، حمایت و پشتیبانی از این دو شبکه با بهترین تجارب و تخصص است زیرا هیئت تحریریه برای حرفه ای گری و اعتبار خود باید از استقلال لازم برخوردار باشد.

این منبع نوشت هنوز سرنوشت ترکی الدخیل که به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بسیار نزدیک است و همچنین محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی معلوم و مشخص نیست.

49311

کد خبر 1218483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =