رونمایی از تهاجمی‌ترین تیم کی‌روش در بازی با یمن

تیم ملی ایران در اولین دیدارش در جام ملت‌ها به مصاف یمن خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ششمین و آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی با نتیجه خوشی تمام شد هر چند چون بازی را ندیدیم درباره کیفیت فنی و آنچه  مردان سرخپوش کی‌روش ارائه دادند چیزی نمی توان گفت. بازی با قطر در فاصله یک هفته از اولین مسابقه در جام ملت‌های آسیا برگزار شد و از آنجا که همه نگاه‌ها به دیدار اول مقابل یمن است اینکه کدام بازیکنان در این مسابقه به میدان بروند اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.همه می دانند شروع هر تورنمنت چقدر برای یک تیم که به عنوان مدعی وارد رقابت‌ها می شود چه اهمیتی دارد. هر چند روی کاغذ همه تیم ایران را مقابل یمن برنده می دانند اما کارلوس کی‌روش سختی‌های این سابقه را برای همه روشن کرده و مشخصا با بهترین ترکیب و آماده‌ترین نفرات باید مقابل همین یمن صف ارایی کند.

چنانچه تصور کنیم ترکیب اولیه تیم ملی در دیدار مقابل قطر ترکیب اصلی و مد نظر کی‌روش برای بازی با یمن باشد به نظر می‌رسد او با ارنجی کاملا تهاجمی وارد تورنمنت خواهد شد. با یک خط عقب تر رفتن امید ابراهیمی نسبت به جام جهانی او به عنوان راس عقب مثلث خط میانی و تنها هافبک دفاعی تیم ملی بازی کرد و مقابل او امیری و انصاری فرد به میدان رفتند در حالی که تصور می شد انصاری‌فرد قرار است آلترناتیو آزمون در نوک خط حمله باشد.

با توجه به مصدومیت جهانبخش و در یکی از تغییرات قابل پیش بینی بالاخره سامان قدوس به ترکیب اصلی رسید و در پست بال راست بازی کرد. با این ترکیب تهاجمی و شرح وظایف متفاوت به نظر می رسد تیم ایران علاوه بر ساختار دفاعی قدرتمندش در جام جهانی حالا در نیمه زمین حریفان آسایی اش حضور فعال و پررنگی خواهد داشت و باید منتظر بازی های تهاجمی از این تیم در جام ملتها باشیم.

البته در نیمه دوم و با اینکه قطر از دقیقه ۵۰ ده نفره شده بود کی‌روش برنامه های مد نظر خودش را اجرایی کرد و حالت تدافعی‌تر خط میانی را هم به آزمایش گذاشت به گونه‌ای که در ۲۳ دقیقه پایانی چشمی تبدیل به هافبک دفاعی شد، ابراهیمی یک خط جلوتر آمد ، مسعود شجاعی تبدیل به دیگر بازوی تیم در خط میانی شد و اشکان دژاگه و ترابی دو بال کنار دست کریم انصاری‌فرد به عنوان مهاجم نوک بودند. پیش از این به نظر می‌رسید کارلوس کی‌روش قصد دارد ترکیب عقب زمین تیمش را درست شبیه جام جهانی به زمین بفرستد اما حالا بعد از بازی با قطر تردیدهایی درباره پست دفاع راست و گزینه نهایی این پست به وجود آمده است.

256 43

کد خبر 1218507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =