۰ نفر
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
۴ اتفاق فوتبالی مهم سال ۲۰۱۹ چیست؟

اگرچه سال ۲۰۱۹ میزبان مهم ترین مسابقات فوتبالی نیست اما رقابت های پرهیجانی برای دنبال کردن دارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سال ۲۰۱۹ مثل سال ۲۰۱۸ میزبان جام جهانی نیست و مانند سال ۲۰۲۰ از مسابقات جام ملت های اروپا بهره نمی برد. اما این سال هم اتفاقات ارزشمند خودش را برای فوتبال دوستان تدارک دیده که در ادامه مهم ترین آنان را بررسی می کنیم.

شروع با جام ملت های آسیا
جام‌ملت‌های آسیا در امارات  اولین رویداد مهم سال ۲۰۱۹ است که از شنبه هفته آینده شروع خواهد شد. این جام برای ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا و ایران اهمیت زیادی دارد و روز های جذابی را برای فوتبالی های قاره کهن رقم خواهد زد.

در ادامه با جام ملت‌های آفریقا 
برخلاف همیشه جام ملت‌های آفریقا در ژانویه انجام نمی‌شود و رقابت‌ها از روز ۱۵ ژوئن به میزبانی کشور که هنوز مشخص نیست، انجام می‌گیرد. ابتدا قرار بود کامرون میزبان این مسابقات باشد اما بی نظمی در میزبانی و نداشتن امکانات در کنار جنگ داخلی باعث شد کنفدراسیون فوتبال آفریقا میزبانی را از این کشور منع کند.

لیگ ملت‌های اروپا؛ رقابت قدرتمندترین ها
اولین دوره لیگ ملت‌های اروپا با صعود ۳ تیم از ۴ تیم تشکیل دهنده گروه اول جام ملت‌های اروپا و همچنین پرتغال در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید. حالا از ۵ ژوئن ۲۰۱۹ با برگزاری ۲ بازی نیمه‌نهایی یعنی پرتغال مقابل سوئیس و انگلیس مقابل هلند، رقابت‌ها در سال ۲۰۱۹ پیگیری خواهد شد و سرانجام فینال روز ۹ ژوئن در پرتغال، قهرمان نخستین دوره این مسابقات مشخص خواهد شد. تیم قهرمان این رویداد به طور مستقیم راهی جام ملت های اروپا خواهد شد.
عجیب‌ترین کوپاآمریکا
از ۱۴ ژوئن تا ۷ جولای ۲۰۱۹ در ۶ استادیوم از ۵ شهر برزیل شاهد جنگ ۱۲ تیم از ۲ قاره آمریکای‌جنوبی و آسیا برای تصاحب قدیمی ترین جام قهرمانی ملت‌ها به مصاف یکدیگر خواهند رفت. برای اولین بار در تاریخ ۲ تیم آسیایی به نام ژاپن و قطر به عنوان میهمان در جام حضور دارند.

۲۵۱۲۵۵

کد خبر 1218673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =