پیگیری پرونده حادثه دانشگاه آزاد در شعبه ویژه

صداوسیما نوشت: معاون حقوق عامه دادستان کل کشور از پیگیری پرونده حادثه دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات در شعبه ویژه قضایی خبر داد.

حشمتی در نشستی با رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت بررسی حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات ضمن تسلیت به خانواده‌های جان باختگان این حادثه افزود: این حادثه همه کشور را متاثر کرد و ۱۰ نفر از دانشجویان فرهیخته در این حادثه فوت کردند که برای جامعه اسلامی ما ثلمه‌ای بزرگ محسوب می‌شود.
وی گفت: باید دقیق و کارشناسی به موضوع پرداخته شود و دادسرای تهران ورود کرده و با تشکیل پرونده؛ رسیدگی در شعبه ویژه در حال انجام است.
حشمتی افزود: این حادثه نیاز به مطالبه گری دارد، انتظار این است که دادسرای ما و بازپرس پرونده را دقیق بررسی و نتیجه را سریع اعلام کنند.
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور تصریح کرد: خانواده‌های درگذشتگان هم خواسته شان تسریع در رسیدگی است که امیدواریم آقای طهرانچی موضوع را با همه ابعادش بررسی کند که دانشگاه محیط سخت گذر دارد و برای سلامت دانشجویان تدبیر لازم اتخاذ نشده بود و محیط فاقد حفاظ‌های لازم بوده و متاسفانه اتوبوسی هم که واژگون شده معاینه فنی و ترمز نداشته است.
او ادامه داد: دانشگاه آزاد می‌توانست محیط و جاده را به نحو بهتری ایمن کند که این کار نشده است.
در این نشست که با حضور دادستان کل کشور برگزار شده است، رئیس و مسولان دانشگاه، بازپرس پرونده و نمایندگان پلیس راهور حضور دارند.
۴۲۲۳۸
کد خبر 1218707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =