بازدید معاون وزیر کشور از پلاژ بانوان بندرعباس

برنا نوشت:معاون وزیر کشور به همراه هیئت عالی رتبه از این وزارتخانه و همچنین مقامات و مسئولین استانی از مجموعه بزرگ پلاژ بانوان بندرعباس بازدید کردند.

عبدالرضا بهادر در جریان بازدید معاون وزیر کشور از مجموعه تفریحی و گردشگری سورو(پلاژ بانوان) اظهار کرد: این مجموعه در زمان شهردار وقت بندرعباس در قالب یک پروژه سرمایه گذاری آغاز به کار کرد و حدود یک سال است که مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: اعتبار ساخت این پروژه ۲۶ میلیارد تومان بوده که مجموعه ابنیه احداث شده آن ۳۵۰۰ متر مربع و همچنین حدود یک و نیم هکتار محوطه حوضچه اصلی و حاشیه پلاژ بانوان است.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس با اشاره به برخورداری بانوان به طور متوسط در ۱۶ ساعت از شبانه روز از آب دریا در پلاژ بانوان، تصریح کرد: ابتدا ایده و نظر بر این بود که پلاژ بانوان به صورت ۲۴ ساعته از آب دریا و ساحل برخوردار باشد که با توجه به پیشرفت ۳۵۰ متری آب در زمان جزر چنین چیزی امکان پذیر نبود و نهایتا با استفاده از روشی جدید در ساخت موج شکن با استفاده از پریکست های بتنی که شیوع بیماری ها، جولان حیوانات موذی و حشرات را به حداقل می رساند، سازه کنونی احداث شده است.

بهادر با اشاره به استقبال بانوان از این مجموعه گفت: علاوه بر استفاده آزادانه از دریا توسط بانوان، امکاناتی دیگر مانند استخر روباز، حمام آفتاب، سالن بدنسازی، سالن تی آر ایکس، سالن ماساژ، حمام مغربی و غیره نیز در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از مشکلات عنوان شده از سوی برخی منتقدین در ارتباط با پلاژ بانوان آلودگی آب دریا بوده است گفت: در حال حاضر نیز شهروندان در سراسر ساحل شهر اقدام به شنا و آب تنی می کنند اما در پلاژ بانوان ضمن تعبیه دوش های متعدد، استخر و امکان استحمام کامل سعی در رفع مشکل موردنظر داشته ایم.

بهادر با اشاره به دلایل انتخاب محل احداث این پروژه بیان کرد: سه دلیل اصلی برای احداث پلاژ بانوان در محله سورو وجود داشته که می توان به عدم وجود ساختمان های بلند مرتبه پایین بودن میزان جزر و مد و همچنین وجود ساحل ماسه ای در این منطقه اشاره کرد که این دلایل همگی نشان از جانمایی بهترین محل برای احداث پلاژ دارد. اضافه می‌شود، در ادامه نیز معاون وزیر کشور به همراه معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان، فرماندار بندرعباس و برخی دیگر از مدیران استانی و کشوری از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کردند.‌

۴۶

کد خبر 1218894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =