کیهان: چرا فیلم‌هایی در تجلیل از عناصر رژیم شاه اکران شده است؟

کیهان نوشت: موسسه هنر و تجربه که با بودجه دولتی تاسیس و اداره می‌شود، با تولید و نمایش فیلم‌هایی مستند درباره برخی عناصر درباری رژیم شاه و وابستگان اطلاعاتی سفارت‌های آمریکا و انگلیس به تجلیل از شاخص‌ترین عوامل خائن به فرهنگ و هنر این سرزمین پرداخت.

مجموعه فیلم‌های به اصطلاح مستند تحت عنوان «چهره‌های ایرانی»، در ۹ قسمت توسط موسسه هنر و تجربه تولید شده و از دوم آبان جاری در سالن‌های سینمای گروه موسوم به هنر و تجربه در سراسر کشور به نمایش گذارده شد. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

فیلم «همایون» درباره همایون صنعتی‌زاده، وابسته اطلاعاتی سفارت انگلیس، نماینده موسسه آمریکایی فرانکلین، عامل اطلاعاتی سفارت آمریکا در دوران شاه و از وابستگان دربار است که پس از انقلاب اسلامی به جرم جاسوسی برای بیگانه و ترویج فرهنگ آمریکایی در کشور به زندان و مصادره اموال محکوم شد.

فیلم «در جست‌وجوی صبح» درباره عبدالرحیم جعفری، عضو کلوپ‌های ماسونی روتاری و از سرسپردگان دربار پهلوی است که با پول و هزینه رژیم شاه به برپایی موسسات انتشاراتی جهت تخریب فرهنگ ایرانی اسلامی و ترویج فرهنگ آریامهری پرداخت و پس از انقلاب در دادگاه محکوم شناخته شد.

فیلم «مکتب سقاخانه‌ای به روایت پرویز تناولی» درباره پرویز تناولی از دیگر عناصر درباری دوران پهلوی است که در دهه ۱۳۴۰ توسط اداره اطلاعات آمریکا در این کشور آموزش دید و سپس برای تخریب هنر اصیل ایرانی اسلامی به ایران آمد و ضمن ساختن مجسمه‌هایی از شاه و پسرش، به استحاله هنرهای سنتی و دینی ایران پرداخت.

فیلم «یکی بود، یکی نبود» درباره توران میرهادی، از فارغ‌التحصیلان مدارس آلیانس (اتحادیه جهانی اسرائیلیت) است که به همراه عناصر بهایی همچون لیلی ایمن، نهادی به نام شورای کتاب کودک را برای تاثیرگذاری برذهن کودکان ایرانی و اجرای پروژه استعماری دین زدایی در سطح جامعه در دوران شاه بنیان گذارد.

فیلم «سلطان بی‌تاج و تخت بخارا» درباره علی دهباشی، از اصلی‌ترین عوامل تجلیل و برگزاری مراسم بزرگداشت عوامل فراماسون و وابستگان دربار شاه و همچنین جاسوسان بیگانه است. 

فیلم‌های یاد شده به دنبال موجی تولید شدند که از دو سال پیش برای تطهیر و مطرح کردن عناصر به اصطلاح فرهنگی و هنری شاهنشاهی در کشور به راه افتاد و زمانی به عنوان برگزاری نمایشگاه و جشن تولد و بزرگداشت شکل گرفت که در این زمینه موسساتی همچون خانه هنرمندان و شهرداری و مانند آن حضور فعال داشتند و حالا با هزینه و از کیسه بیت‌المال فیلم‌های تحریف گرایانه درباره این عناصر روسیاه و تباهی آفرین در فرهنگ و هنر این مرز و بوم ساخته و به نمایش عمومی درآمده است! 

لازم به ذکر است که طاغوت گرایی و هدر دادن بیت‌المال توسط موسسه هنر و تجربه (که سال‌هاست بودجه‌های میلیاردی را صرف تولید سیاه مشق‌های ضعیف و مسئله دار کرده) به همین موارد ختم نشده و روز چهارشنبه ۱۲ دی نیز مراسم جشنی برای سالگرد تولد بهرام بیضایی، کارگردان فراری از وطن که اینک از طریق افراد معلوم‌الحالی همچون عباس میلانی و موسسه صهیونیستی هوور در آمریکا مشغول کار است، در خانه هنرمندان برگزار شد

۵۷۲۴۳

کد خبر 1218896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • RO ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  37 0
  واقعا براي كسي كه بزرگي استاد بيضايي رو نفهمه و ندونه كه ايشان چه خدمتي به ادبيات اساطيري و تئاتر اين مملكت كردن ، كاري نميشه كرد
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  18 0
  خوب بود و هست و خواهد بود .وقتي روز ميشه نميشه بگي برق رو خاموش كني و شب بشه فقط وانمود ميكني اينخوري خودتو گول ميزني و زيردستات رو .ولي همه از جمله خودت ميدوني روزه و خورشيد بيرون ولي بخاطر پول قدرت و... حرص و طمع و... بازم ميگي شب هست و همه بگن شبه
 • صالحی IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  26 0
  کیهان جان، خسته نشدی؟!!! یعنی هرکسی مثل شما فکر نکنه دشمن ملت و فرهنگ و ایرانه؟ ماندگارترین فیلم مرتبط با عاشورا (روز واقعه) رو کسی جز بهرام بیضایی می توانست چنین عمیق و فکرشده بنویسد؟
 • پویا IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  29 0
  با عینک بدبینی کیهان همه مزدور و وطن فروش و خائن و جاسوس هستند , و کیهان سوابق 80 میلیون ایرانی جاسوس را در جیب دارد . بسه دیگه خفمون کردی کیهان .... دروغ هم حدی داره
 • م ر IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  19 0
  سوال مهمتر این است که این فیلمها چرا اینهمه بیننده دارد؟
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  27 0
  کیهان هنوز فکر می‌کنه قرون وسطی است و اون تنها کسیه که می‌تونه ترهات خودشو به عنوان اطلاعات ناب به خورد مردم بده،تازه مردم خائن و خادمو شناختن و این خزعبلات پشیزی ارزش نداره
 • فر خ SE ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  18 0
  ببینم شما با چه بودجه ای تامین و اداره میشی؟
 • US ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
  6 0
  متن های کیهان چقد با کینه و نفرت همراهه! همه را به نوعی به صهیونیسم و آمریکا وصل کرده!