۰ نفر
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
اتلاف سگ‌های ولگرد غیرقانونی است

شهردار اردبیل گفت: با توجه به مطالبه شهروندان مبنی بر اتلاف سگ‌های ولگرد باید به این نکته توجه کرد که قانون شهرداری‌ها را از اتلاف سگ‌های ولگرد منع کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد:شهرداری‌ها حق اتلاف سگ‌های ولگرد را ندارند و ما تنها موظف به ساماندهی آنها هستیم هر چند که مطالبه عموم مردم از شهرداری اتلاف سگ است که از دستور کار ما خارج شده است.

شهردار اردبیل بیان کرد: بهتر است همشهریان با زندگی مسالمت‌آمیز با سگ‌های رها شده در مناطق مختلف سعی کنند به نوعی رابطه خود را با حیوانات به شکل مناسب تنظیم کنند چرا که ما نمی‌توانیم به خاطر راحتی خودمان زندگی حیوانات را به خطر بیندازیم بلکه شهرداری بیشتر از اتلاف سگ‌ها به فکر ساماندهی و تامین امنیت برای آنهاست و در این زمینه انتظار داریم همشهریان نیز کمک‌کار ما باشند.

لطف اللهیان  با تاکید بر ساماندهی سگ‌های ولگرد و جمع‌آوری آن‌ها گفت:  امروز اردبیل به عنوان شهر مهربانی‌ها معرفی شده است و با فرهنگ‌سازی می‌توان شهروندان اردبیلی را به پناه دادن حیوانات در فصل زمستان تشویق کرد.

شهردار اردبیل  تصریح کرد: اینکه عده‌ای در پی انهدام حیوان‌ها باشد قابل قبول نیست و شهرداری نیز با جمع‌آوری سگ‌های ولگرد که سلامت شهروندان را تهدید می‌کنند اقدام خواهد کرد.

۴۶

کد خبر 1219460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =