علی کریمی دعوت کی‌روش را رد کرد؛ نیازی به دعوت کسی ندارم

علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در واکنش به اینکه کی‌روش او را به حمایت از تیم ملی دعوت کرده است، گفت: نیازی به دعوت کسی ندارم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در حاشیه دوره A کلاس‌های مربیگری در هتل آکادمی در واکنش به درخواست خبرنگاران برای مصاحبه اظهار داشت: من خیلی وقت است که حرف‌هایم را در فوتبال گفته‌ام. حالا آنهایی صحبت کنند که دستی بر آتش دارند. نیازی به صحبت‌های من نیست.

وی در پاسخ به درخواست خبرنگاران که عنوان کردند، می خواهند در مورد کلاس‌های مربیگری سؤال کنند، گفت: دو روز از کلاس‌های ما گذشته است. اجازه بدهید که یک هفته بگذرد و بعداً صحبت می‌کنیم.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که درخواست خبرنگاران را برای مصاحبه رد کرده بود، در واکنش به اینکه کارلوس کی‌روش او را برای حمایت از تیم ملی به جام ملت‌ها دعوت کرده است، گفت: ما نیازی به دعوت کسی نداریم!

کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی می‌تواند در جام ملت‌های آسیا موفق شود یا نه، اظهار داشت: مگر غیر از این است؟! ما تیم اول آسیا هستیم و آیا نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟ مگر غیر از این است؟

خبرنگاری این نکته را یادآوری کرد که تیم ملی ایران سال‌هاست در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و کی‌روش هم هشت سال روی نیمکت تیم ملی حضور  داشته که کریمی در پاسخ به این خبرنگار تصریح کرد: من کاری به کسی که آنجا حضور دارد، ندارم، اما آیا تیمی که هفت هشت سال است که در رده اول آسیا قرار دارد، اکنون نباید شانس قهرمانی باشد؟! عملکردمان هم که در جام جهانی خوب بود و اکنون باید شانس اول قهرمانی باشیم. دیگر بحثی ندارد و غیر از این نیست که مردم فقط به قهرمانی راضی می‌شوند. هرکسی بهانه می‌آورد، دنبال بهانه خودش است. با شرایطی که داریم، در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم، باید شانس اول قهرمانی باشیم. تمام شد و رفت.

وی در مورد اینکه بحث امکانات هم مطرح می‌شود، گفت: این امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده است، در هیچ‌کدام از ادوار تیم ملی وجود نداشته. چه قبل از ما و چه خود ما، چنین امکاناتی نداشتیم.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در واکنش به این مسئله که کارلوس کی‌روش گفته است باید پرچم سفید را بالا برد و از تیم ملی حمایت کرد، اظهار داشت: مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟! ما هم مثل 80 میلیون ایرانی آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان را داریم. کارلوس کی‌روش، X یا Y، بالاخره امروز هستند و شاید فردا نباشند. امسال هستند و شاید سال آینده نباشند. همه این مربیان خارجی می‌آیند و می‌روند، مهم این تیم ملی است که برای ما و تمام ایرانی‌ها می‌ماند. مگر قرار است چه سودی از نتیجه نگرفتن تیم ملی عاید من و امثال من شود که از نتیجه گرفتن آن می‌شود؟ این سؤال را از آنهایی بپرسید که دستی در آتش دارند. برای همه ایرانی‌ها افتخار است که تیم‌شان پس از سال‌ها قهرمان جام ملت‌ها شود. با این شرایطی هم که ما داریم، اصلاً شانس اول قهرمانی هستیم. تمام شد و رفت، ولاغیر.

کریمی در خصوص صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می‌گویند ما دو تیم ملی داریم، گفت: کدام تیم؟ آن یکی جدید است؟

سپس این خبرنگار صحبت خود را تصحیح و این بحث را مطرح کرد که با توجه به بازیکنان خوب زیادی که در فوتبال ایران هستند برخی معتقدند به اندازه دو تیم ملی بازیکن داریم، تصریح کرد: حالا ما به همین تیم اکتفا می‌کنیم. همین تیمی که اکنون در جام ملت‌هاست، قهرمان شود و موفق باشد، زمان به همه می‌رسد که برای تیم ملی بازی کنند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه می‌گویند تیم‌های سال‌های 2000 و 2004 ایران پرستاره‌تر از تیم فعلی بوده است، اظهار داشت: نه، من اصلاً چنین بحثی را قبول ندارم. هر دوره‌ای بازیکنان خاص خودش را داشته است. همه تیم‌های ملی ما قابل احترام هستند و این چیزی است که شما رسانه‌ها درست می‌کنید. هر دوره تیم ملی وجود داشته و به نظر خود من تیمی که قبل از ما در پکن بود تیم بهتری بود، اما چرا همان تیم دو سال بعد در هیروشیما نتوانست نتیجه بگیرد؟ آن هم تیم ملی بود و برای همه ما عزیز و نسل ما عکس تمام آن بازیکنان را جمع می‌کرد. در هر نسلی شرایطی وجود دارد که بازیکنان به خصوصی در آن تیم باشند. تمام شد و رفت و همه قابل احترام هستند.

وی در مورد اینکه برخی می‌گویند مردم نسبت به این تیم ملی سرد شده‌اند، گفت: این را دیگر از مردم باید بپرسید. من یک نفرم و نظر خودم را در مورد تیم ملی کشورم گفتم. بقیه را از مردم بپرسید و شما هم از قول مردم صحبت نکنید. اگر می‌خواهید از قول مردم صحبت کنید، زحمت بکشید و به همین میدان آزادی بروید که مردم‌مان در حال رفت و آمد هستند، از آنها این سؤال را بپرسید. از مردم مایه نگذارید.

کریمی در پاسخ به این سؤال که سروش رفیعی این صحبت‌ها را مطرح کرده بود و آیا به نظر او کارلوس کی‌روش همان کارلوس کی‌روشِ هشت سال پیش است، اظهار داشت: من صحبت‌هایم را کرده‌ام. شما می‌توانید به عقب برگردید. صحبت‌های من وجود دارد. حالا من سؤال دارم، سؤالات شما درباره کلاس‌های مربیگری بود؟! درباره کلاس‌ها سؤال کردید؟! آن موقع که شما هنوز مدرسه می‌رفتید، ما با خبرنگاران بزرگ‌تری سر و کار داشتیم که یکسری از آنها را خدا بیامرزد، چون در جمع ما نیستند و یکسری دیگر هم به نوعی از کار کنار رفتند. من با همه آنها سر و کار داشتم.

یکی از خبرنگاران که ناراحتی کریمی را در مورد سؤال‌های مطرح شده دید به این موضوع اشاره کرد که ذات کار رسانه‌ای و خبرنگاران پرداختن به این مسائل و پیگیری است، گفت: وظیفه شما اکنون رسیدگی به این بچه‌ها (بازیکنان تیم امید) است. این ریزه‌کاری‌ها و بازی‌ها را هم برای همین بازیکنان می‌توانید در بیاورید، نه برای من.

سرمربی تیم فوتبال سپیدرود که از نحوه سؤال پرسیدن خبرنگاران عصبانی شده بود در پاسخ به طرح این موضوع که نظرات او برای بسیاری از هواداران فوتبال اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: نه، نظر ما برای چه کسی مهم است؟! چه کسی این را گفته است؟!

کریمی در خصوص اینکه شاید صحبت‌های او برای مسئولان اهمیت نداشته اما برای مردم اهمیت دارد، اظهار داشت: مردمی که باید بدانند، می‌دانند. از مردم مایه نگذارید. هر کجا گیر می‌کنیم، مردم را وسط می‌کشیم. جایی که لازم است حرفی از مردم نمی‌زنیم، اما وقتی کارمان گیر می‌کنید، پای مردم را وسط می‌کشیم. کاش همیشه مردم مدنظر باشند. شمایی که سایت دارید و سایت پربیننده هم دارید، خبرهای دروغ را کار نکنید. شما می‌خواهید خبر به دست مردم بدهید و مردم مردم می‌کنید، حداقل خبر دروغ به مردم ندهید، از صحت خبرهای خود مطمئن شوید و بعد آن را انتشار بدهید، نه اینکه خبرهای خود را به این شکل بزنید. نه اینکه خبر دروغ بزنید و آن را یک ربع بعد، بردارید. مردمی که آن خبر را می‌بینند، شاید در همان یک ربع اتفاقات بدی را رقم بزنید. شما برای خبر زدن اول صحت و سقم آن را بگیرید و بعد منتشر کنید. کار شما همین است که خبر درست به مردم بدهید.

256 43

کد خبر 1219505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 45
 • DE ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  این روزهای حساس عیار وطنپرستی آدم ها از رفتارشون معلوم میشه
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  پسرک عقده ایی
 • سامان IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  دمت گرم
 • احسان IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  نه پاچه خواری نه چاپلوسی. همیشه رو بازی میکنی دمت گرم
 • IR ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  دوران شما چرا قهرمان نشدیم چرا دوران شما همیشه بازیکن سالاری بود چرا شوت زیر ساک ورزشی می زدید وقتی تعویض شدید و چراهای دیگر ... این تیم در دوران تحریم کشور است که حتی تیم های جهان برای بازی تدارکاتی ناز می کنند تیم اول آسیا هستیم ولی از لحاظ سخت افزار و امکانات تیم دهم اسیا هم نیستیم پس باید نگویید شما چرا دو دوره پشت سر هم به جام جهانی صعود نکردید پس باید نداریم آغای محترم
 • فرزاد IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  با همه احترامی که برای کریمی قائل هستم ولی از یک طرف کیروش رو قبول نداره و از طرف دیگه میگه تیم اول آسیا هستیم و بازی های خوبی تو جام جهانی انجام دادیم و از طرف دیگه میگه باید قهرمان بشیم ایها همه دستاورد کیروشه یا فدراسیون خوب معلومه کیروش پس چرا بازهم وقتی اذعان به خوب بودن تیم و مربی میکنیم ولی شمشیر رو از رو میبندی؟؟؟!!
 • فراب IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  بابا خوب شد جایی رو نگرفتی اگر نه چقدر افاده داشتی مرد حسابی فکر کردی کی هستی چهارنفر لی بلا لات گذاشتن بردی بالا حیف از مردی مثل کیروش که چنین درخواستی رو از ادمای از خود راضی مثل شما داره
 • GB ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  حالا اگر می گفتید از اینکه مرا دعوت کرده اید خیلی ممنونم اما باید به کارهای تیمم برسم چه مشکلی بوجود می آمد؟ یک بار بنشینید و صادقانه در مورد رفتارها و گفتارهای خودتان فکر کنید. ضرر می کنید؟
 • علی GB ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  راسخ بودنت و رنگ عوض نکردنت همیناست که دوست داشتنیت کرده
 • مهر زاد IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  بنده خدا کلا این بشر همیشه عصبانیه
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  شما همون تيم خودن را جمع جور كن بهد تازه كلاس مربيگري تو برو و يك خورده تجربه جمع كن بعد در مورد بزرگتر از خود اظهار نظر كن و بايد و بايد كن!
 • محمد IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  برو بابا ، با خودت چند چندی ؟ انگار از همه طلبکاری
 • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  چقدر این بشر خودخواهه. انگار از دماغ فیل افتاده. همه هم مقصرند و ایشون هیچ عیبی نداره. اگه ایران تیم اول آسیاست یا الان امکانات داره همش بخاطر زحمات و پیگیری های کیروش هست. حالا طلبکاری؟
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  متاسفانه بعد از یک عمر نمیتونی درست صحبت کنی. خیلی تلخ و تندی . این راهش نیست
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  واقعا نشون میده چقدرکی روش انسان هست
 • ایران رنگارنگ NO ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  متاسفم و غمگین و عصبی از این علی کریمی
 • DE ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  پر از دراما و احساسات کودکانه
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  فوتبال ایران اسیر دست آدمهای حقیر شده در همه سطوح
 • تاج آسیا IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  درود به شرفت،((مگر غیر از این است؟! ما تیم اول آسیا هستیم و آیا نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟))
 • بهرام GB ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  ممنون از علی کریمی
 • علی IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  اینم که دیگه آخر بد اخلاقیه...
 • علی ابراهیم ... IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  وطن پرست بودن به حرف نیست، به عمل است اقای عقده ای
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  علی کریمی دوست داریم ماااااااا