امام جمعه قنوات قم: رضاخان مامور استکبار برای بی‌حجاب کردن زنان ایرانی بود

ایرنا نوشت: امام جمعه شهر قنوات قم گفت: رضاخان از طرف مستکبران عالم مامور شده بود تا زنان ایرانی را بی حجاب کند و او این کار را با صدور فرمان ممنوعیت حجاب انجام داد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا کرمی پور با اشاره به ۱۷ دیماه سالروز فرمان ننگین کشف حجاب از سوی رضاخان افزود: مستکبران و دشمنان اسلام همواره به دنبال گرفتن حجاب و پوشش از زنان مسلمان و مردم متدین ایران بودند تا ارزش های دینی و انسانی را در میان مردم ما کم رنگ کنند و برای این کار رضاخان را انتخاب کردند.

وی افزود: او هم با کشتار انسانهای بی گناه، این هدف استکبار را پیگیری کرد و قانون ممنوعیت حجاب را با وجود مخالفت علما و مردم به اجرا درآورد. هدف از انجام این کار، دور ساختن ارزش های الهی از جامعه ایرانی بود تا هویت مردم به دور از احکام دینی و آموزه های اسلامی شکل گیرد.

کرمی پور با اشاره به این که حجاب از جمله ضرورت های دینی است، گفت: حساسیت ها در این مساله بر روی پوشش بانوان بیشتر است اما آقایان نیز باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.رعایت حجاب، در همین دنیا منافع زیادی برای فرد و جامعه به همراه دارد و تنها رویکرد آن کسب ثواب برای آخرت نیست.

امام جمعه قنوات ادامه داد: با وجود تاکید فراوان ادیان الهی بر مساله حجاب، دشمنان این شبهه را وارد می کنند که حجاب امری اختیاری و یک حق فردی است، در حالی که حقیقت مساله چیز دیگری می باشد و حجاب حق الهی است که باید به عنوان تکلیف توسط بانوان به طور خاص و همچنین آقایان رعایت شود. اسلام سفارش های بسیاری در خصوص لزوم رعایت حجاب دارد تا عفت و حیا در جامعه حفظ شود.

رضاخان در ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ به طور رسمی فرمان ممنوعیت حجاب را برای زنان اعلام کرد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1219738

برچسب‌ها