صدور کیفرخواست برای شهرداران متخلف در خصوص جمع‌آوری پسماندهای شهری

میزان نوشت: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه پرونده شهرداران متخلف و مجرم در خصوص جمع آوری پسماندهای شهری وحفظ بهداشت و سلامت عمومی با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال شده است گفت: ۹۲۵۶ متر مربع از اراضی ملی دراجرای ۵ فقره احکام قضائی آزاد شد.

حاجی رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خصوص اهم اقدامات قضائی انجام شده در زمینه احقاق حقوق عامه در سال جاری بیان کرد: در خصوص حفظ و جلوگیری از تصرف اراضی در حریم و بستر رودخانه کرج با مدیر شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان البرز و نماینده حقوقی وی جلسات متعددی برگزار شد و به وی تذکر داده شد تا با اعزام پیمانکاران آن سازمان با قید فوریت و تسریع نسبت به رفع مستحدثات غیر مجاز درحریم و بستر رودخانه اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد: در شش ماه اول سال جاری با قید فوریت و تسریع و به منظور پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، ۳۵ فقره تخریب با ماده ۲ تبصره ۴ قانون توزیع عادلانه صورت پذیرفته است و همچنین جهت پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و حراست از اراضی واقع شده در حریم و بستر رودخانه، گشت‌های مشترک توسط سازمان متولی و بخشداری مناطق صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد: در شش ماهه اول سال، جهت حفظ محیط زیست و کمربندی شهری شهرستان کرج، بازدید از معادن باغستان غربی و نوید غرب به عمل آمد و نکات لازم به تصدی آن معادن، تذکر داده شد و حتی منجر به پلمپ شده است.

شاکرمی در ادامه اظهار کرد: در خصوص حفظ اکوسیستم محور چالوس – کرج، با پیمانکاران آزاد راه تهران – شمال جلسات متعددی با حضور ادارات متولی امر حفظ محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شد که پس از بیان مشکلات توسط ادارات متولی به پیمانکاران آزاد راه مذکور موارد لازم در جهت حفظ محیط زیست تذکر داده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در ادامه خاطرنشان کرد: در خصوص احداث اتوبان تهران – قزوین و تکمیل پروژه بزرگراه شهید همت، نسبت به تخریب موانع و مستحدثات غیر مجاز در منطقه کلاک (جهان نما) اقدام شد و هم اکنون موانع جهت تکمیل پروژه بزرگراه شهید همت مرتفع شده است.

وی ادامه داد: با برداشت کنندگان غیر مجاز آب در سطح شهر و محور چالوس – کرج نیز برخورد شد و چاه و حفاری‌های غیر مجاز مسلوب المنفعه و پلمپ شده است.

شاکرمی گفت: با شهرداران مناطق مختلف کرج در خصوص جمع آوری پسماندهای شهری و حفظ بهداشت و سلامت عمومی برخورد شد و پرونده شهرداران متخلف و مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اذعان کرد: جهت حفظ اراضی ملی درمحدوده شهرها وحریم شهرها، حفظ کاربری اراضی ادارات متولی اعم از اداره راه، شهرسازی و جهاد کشاورزی تذکرات لازم صادر شد و گشت‌های میدانی و بازدیدهای میدانی اعزام شده اند.

وی اضافه کرد: در زمینه رفع تصرف اراضی ملی منابع طبیعی شهرستان کرج میزان ۹۲۵۶ متر مربع از اراضی ملی در اجرای ۵ فقره احکام قضائی آزاد شد و در راستای اجرای تبصره یک ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری و در راستای حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از تضییع حقوق دولتی در سال ۹۷، نسبت به رفع تصرف از اراضی تصرفی به تعداد ۴ فقره جمعا به مساحت ۱۴۰۲ متر مربع اقدام شد.

شاکرمی در ادامه با بیان اینکه در خصوص تخلفات مرتبط با ماده ۴۴ قانون جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال جاری به تعداد ۱۳ فقره پرونده جمعا ۶۶۶۹ واحد دامی تشکیل شده است، گفت: کاهش حدود ۹۸ درصدی حریق‌های واقع شده در مراتع شهرستان کرج را می‌توان به عنوان یکی از موارد مهم در نظارت مستمر و تلاش نیروهای یگان اداره منابع طبیعی و نظارت مراجع قضائی شهرستان بر اداره متولی یاد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در پایان بیان کرد: با همت و نظارت مراجع قضائی و تلاش اداره متولی بیش از ۴۰ درصد از اراضی ملی دارای سند مالکیت به نام دولت تنظیم شده و مبلغ ۱۳۰۳۴۲۴۰۴ ریال حاصل از اجرای احکام قضائی و مبلغ ۵۰۸۴۴۸۸۰ ریال حاصل از اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع و همچنین اخذ عوارض تمدید پروانه چرا (تبصره ۲۸) به مبلغ ۱۰۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال به دولت واریز شد.

۴۶

کد خبر 1219768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =