۱۱ اقامتگاه بوم گردی در کردستان مجوز فعالیت دریافت کرده اند

به منظور بررسی وضعیت اقامتگاه ها و نحوه بازسازی و تکمیل وسایل معیشتی و پذیرایی برای گردشگران از ۷ واحد اقامتگاه بومگردی در حال احداث و بهره برداری شده منطقه ژاورود بازدید شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، آوات مکاری، رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بازدید از اقامتگاه های بومگردی درحال احداث، ایجاد و بهره برداری شده منطقه ی ژاورود گفت: این بازدید به منظور بررسی وضعیت اقامتگاه ها و نحوه بازسازی و تکمیل وسایل سنتی معیشتی و پذیرایی برای گردشگران صورت گرفت.

وی افزود: طی این بازدید جلسه ای با بخشدار منطقه سیروان، شورای اسلامی این بخش و دهیاران روستاهای منطقه ژاورود و کامیاران در خصوص مکان یابی اقامتگاه های بومگردی، توسعه گردشگری و تنظیم جدول رویدادهای فرهنگی-گردشگری در روستاها، برگزار شد.

رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: هم اکنون در سطح استان کردستان ۱۱ اقامتگاه بوم گردی مجوز فعالیت دریافت کرده اند و چندین متقاضی دیگر هم در حال تکمیل پرونده برای اخذ مجوز فعالیت می باشند.

آوات مکاری با اشاره به اهمیت تنوع بخشی به اقامتگاههای استان به منظور جذب گردشگران بیشتر خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی کردستان از کسانی که متقاضی احداث اقامتگاه بوم گردی هستند استقبال می کند و آماده هر گونه همکاری در این زمینه می باشد.

۴۶

کد خبر 1220029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =