شناسایی متعرضان به مناطق حفاظت شده با سیستم هوشمند

ایرنا نوشت: محققان سیستم هوشمند جدیدی موسوم به TrailGuard AI ساختند که به تراشه Movidius محصول شرکت اینتل مجهز است و به محض تشخیص حرکت در محیط، شروع به عکسبرداری می‌کند.

این سیستم بر اساس یک سیستم قدیمی تر موسوم به TrailGuard ساخته شده است که قادر به تشخیص حرکت، عکس برداری و ارسال تصاویر برای محیط بانان بود. در سیستم مذکور کلیه تصاویر توسط محیط بانان بازبینی شده و در صورت وجود فعالیت های مشکوک، اقدام می شد.


اما سیستم TrailGuard AI به دلیل استفاده از تراشه Movidius امکان بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی را به منظور شناسایی انسان ها و وسایل نقلیه با دقت بسیار زیاد فراهم می کند. همچنین این تراشه تمام توان پردازشی موردنیاز سیستم را تامین می کند و امکان فعالیت دستگاه را با حداقل توان مصرفی در اختیار می گذارد. در واقع این دستگاه قادر است با هر بار شارژ به مدت یک سال و نیم به خوبی کار کند. 


این دستگاه هوشمند به اندازه یک قلم است و به سادگی می توان آن را در میان گیاهان یا درختان مخفی کرد. قرار است این سیستم جدید در بیش از 100 منطقه محافظت شده در آفریقا نصب شود. این دستگاه با تشخیص وسایل نقلیه و انسان ها و هشدار دادن به محیط بانان امکان مقابله با فعالیت های غیرقانونی متعرضان به حیات وحش را فراهم می کند. 

5656

کد خبر 1220191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =