گرمای موسیقی جنوب در شب‌های زمستانی

محسن شریفیان، خالو قنبر و گروه‌های موسیقی داماهی، کماکان، جالبوت و سلیدون، با به‌صحنه رفتن در فرهنگسرای نیاوران، شب‌های سرد زمستان را با ریتم‌ها و ملودی‌های موسیقی جنوب ایران گرم خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رویداد «شب‌های جنوب» که با هدف بازنمود و گردهماییِ موسیقیِ ساحل شمالی خلیج فارس از سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرد، حالا برای سومین سال پیاپی در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

نهاد فرهنگی سازباز که پیش از این رویداد، شب‌های جَز را به شکل منظم و هر ساله در فصل تابستان برگزار می‌کرد، حالا توانسته شب‌های جنوب را هم تثبیت کند و البته به مرور گسترش دهد. امسال قرار است شب‌های جنوب با تعداد اجراهای بیشتر و متنوع نسبت به سال‌های قبل، از ۲۲ تا ۲۴ دی میزبان مخاطبان باشد. همچنین مانند تمام رویدادهای گذشته‌ سازباز هر سانس شامل دو اجرا خواهد بود و علاقه‌مندان با تهیه یک بلیت می‌توانند به تماشای دو اجرا بنشینند.

در اولین شب، خالو قنبر (قنبر راستگو) از بزرگان موسیقی نواحی ایران، این رویداد را افتتاح می‌کند. در سال‌های گذشته اجرای خالو قنبر از پرشورترین اجراها بوده و مخاطبان موسیقی استقبال ویژه‌ای از صدای جادوییِ سازش کرده‌اند. پس از این اجرا گروه داماهی روی صحنه خواهند رفت. داماهی با اجرای ترکیبی از قطعات آلبوم اول و دوم‌شان که هنوز منتشر نشده است، در این اجرا حضور پیدا می‌کنند. با توجه به آنچه پیش از این شاهد بودیم، احتمال می‌رود در بخش پایانی، خالوقنبر و گروه داماهی همراه با هم قطعاتی را اجرا کنند.

شب‌های جنوب در ساعت ۲۱ روز ۲۳ دی میزبان دو گروه پرطرفدار کماکان و جالبوت خواهد بود. کماکان با ترکیب جدیدش قطعاتی از آلبوم دومش را اجرا خواهد کرد و تنظیم جدیدی را از قطعات آلبوم اول ارائه می‌کند. لازم به ذکر است ماکان اشگواری که از همراهان قدیمی کماکان است، در این اجرا حضور خواهد داشت. پس  از کماکان که موسیقی خلوت با سازبندی حداقلی ارائه می‌کند، گروه هفت نفره‌ جالبوت اجرای پرجنب‌وجوشی خواهد داشت.

سومین شب زمستانی شب‌های جنوب با اجرای گروه سلیدون و محسن شریفیان گرم می‌شود. در بخش اول کنسرت، گروه سلیدون که با همکاریِ چند موزیسین جنوبی و چند موزیسین فعال در سبک جَز تشکیل شده است، قطعاتی را در حال و هوایِ جَزبندری ارائه خواهد کرد؛ برخی از این قطعات در اجراهای گذشته‌ی گروه شنیده شده و بعضی جدید هستند. در بخش دوم و پایانیِ شب‌های جنوب، محسن شریفیان، با اجرایی متفاوت روی صحنه می‌رود.

۵۷۵۷

کد خبر 1220385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =