سیاوش خیرابی: دوست دارم پپ جانشین کی‌روش شود

بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید تیم ملی فوتبال ایران به جای ژاپن و کره باید با داوری‌ها بجنگد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: سیاوش خیرابی، یکی از هنرمندانی است که فوتبال را به شدت پیگیری می‌کند، ولی نه به پرسپولیس تعلق خاطر دارد نه استقلال. در عوض بازی‌های تیم ملی را با حرارت زیادی دنبال می‌کند و از طرفداران پر و پا قرص کی‌روش است. خیرابی که جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را از نزدیک تماشا کرد، می‌گوید هرکسی می‌خواهد معنی عشق به فوتبال را بفهمد باید به برزیل برود. همچنین سیاوش امید زیادی به قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا دارد، ولی نگران وضعیت داوری است که مبادا اتفاقات دوره گذشته برای ما تکرار شود. گفت‌وگوی ما با این بازیگر جوان را در ادامه می‌خوانید.

سیاوش از تیم ملی شروع کنیم، اوضاع ایران برای شروع جام ملت‌های آسیا چطور است؟
به نظرم شرایط تیم ملی ایده‌آل است و آن‌طور که شنیدم بچه‌ها از لحاظ روحی و جسمی فوق‌العاده آماده هستند. امیدوارم شروع قدرتمندانه‌ آن‌ها در جام ادامه داشته باشند و این دوره اتفاقات تلخ جام‌های قبلی برای تیم ملی نیفتد.

چقدر امیدواری تیم ملی در این بازی‌ها قهرمان شود؟
من به شخصه خیلی به کی‌روش و این تیم ملی امیدوارم و فکر می‌کنم پتانسیل رسیدن به فینال را داریم. ان‌شاءالله بچه‌ها دست پر و با جام قهرمانی به ایران برمی‌گردند و دل مردم را شاد می‌کنند.

سابقه دوره‌های قبل، همچنین بازی افتتاحیه و آن پنالتی مشکوک نشان داد باید با عوامل بیرونی هم بجنگیم.
دقیقاً درست است. من کاملاً با شما موافقم. وضعیت داوری واقعاً مرا نگران می‌کند، ولی امیدوارم کارمان به جایی نکشد که داوری‌ها تأثیرگذار باشند. به نظرم تیم ملی به جای ژاپن و کره باید با داوری‌ها بجنگد.

به غیر از ایران چه تیم‌هایی را مدعی قهرمانی می‌دانی؟
قبل از شروع بازی‌ها فکر می‌کردم استرالیا یکی از مدعیان جدی قهرمانی باشد، ولی بازی جلوی اردن معادلات را به هم زد. در مجموع فکر می‌کنم به غیر از تیم ملی خودمان، ژاپن و کره‌جنوبی مدعی قهرمانی باشند.

تیم ملی جام جهانی بسیار خوبی را پشت سر گذاشت، به همین دلیل خیلی‌ها از تیم ملی انتظار قهرمانی دارند. نظر تو چیست؟
به نظرم کیفیت بازی‌های ایران در جام جهانی فوق‌العاده بود و نمایشی که تیم ما داشت واقعاً تحسین‌برانگیز بود. این‌که همه از تیم ملی انتظار قهرمانی دارند منطقی است، ولی نباید فراموش کرد سایر تیم‌ها هم با تمام قوا به این بازی‌ها آمدند و بی‌کار ننشستند تا ما برویم و جام قهرمانی را به خانه بیاوریم. این تیم ملی من را به یاد تیم رؤیایی ۹۸ می‌اندازد و به نظرم وقتش رسیده تا قهرمان آسیا شویم.

مشروح این مصاحبه را اینجا بخوانید.

43503

کد خبر 1220731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =