۲۴ میلیارد تومان از محل کاهش عوارض نصیب شهرداری اردبیل شده است

شهردار اردبیل گفت: سال گذشته از محل تخفیف در عوارض ۲۴ میلیارد تومان درآمد نصیب شهرداری شده که امیدواریم امسال نیز بیشتر از این رقم به دست آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حمید لطف‌اللهیان اظهار کرد: هر چند این تخفیفات به مرور زمان تبدیل به یک رویه عادی شده و عموم شهروندان در کنار این تخفیف ۳۰ درصد انتظار تخفیف‌های دیگری را نیز دارند که ما همه ساله به هدف رونق ساخت و ساز و بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم و جلب رضایت آنها تخفیف‌هایی را در دو ماه پایانی سال در عوارض پرداختی مردم اعمال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته از محل کاهش عوارض ۲۴ میلیارد تومان درآمد نصیب شهرداری اردبیل شد که این علاوه بر بهبود فضای کسب و کار و ساخت و سازها بوده که ما در بودجه سالانه این رقم را نیز لحاظ کردیم.

شهردار اردبیل اقدام شهرداری را در کاهش یا افزایش عوارض و تعرفه‌ها حرکتی قانونی اعلام کرد و افزود: این افزایش و کاهش دست خود شورا و شهرداری است که به عنوان تصویب کننده بودجه سالانه می‌توانند در طول سال و به مناسبت‌های مختلف آن را اعمال کنند.

لطف‌اللهیان بیان کرد: دیوان عدالت اداری تنها در تخفیف عوارض ایراد وارد کرده بود که ما موارد قانونی را در این زمینه رعایت می‌کنیم و مرجع قانونی کاهش در عوارض شورا و شهرداری است که می‌تواند در این زمینه اعمال نظر کند.

وی در مورد مهلت اعمال این تخفیف از اول بهمن تا ۲۰ اسفندماه تصریح کرد: با توجه به تعطیلات متعددی که در ایام بهمن وجود دارد و ارائه فرصت مناسب برای همشهریان ما اعمال تخفیف را از اول بهمن انجام می‌دهیم و با توجه به اینکه برخی از پرونده‌ها به کمیسیون ماده ۵ ارجاع می‌شود و پاسخ آن باید تا سه ماه آینده مشخص شود به همین خاطر ما تا اردیبهشت ماه اعمال این تخفیف را برای همشهریان که اقدام به پرداخت بخشی از مطالبات کرده‌اند انجام می‌دهیم.

شهردار اردبیل اظهار کرد: ما تا روز آخر مهلت قانونی به همراه بانک‌ها اعمال تخفیف را در پرداخت عوارض انجام می‌دهیم و امسال برای اولین بار پیشنهاد کردیم تا ۱۰۰ میلیون تومان جایزه برای افراد خوش حق و حساب  در نظر گرفته شود تا براساس مکانیزمی که تعریف شده به چندین نفر این جوایز اهدا شود.

لطف‌اللهیان گفت: قطعا این کار انگیزه بخشی برای شهروندان خواهد بود و ما حتی پیشنهاد کردیم تا با خرید خودرویی به همشهریانی که در پرداخت عوارض از مبلغ یک میلیون به بالا اقدام کنند این جوایز را در یک مراسم قرعه‌کشی کرده و به آنها اهدا کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: آنهایی که به این ۱۰۰ میلیون تومان جایزه ایراد می‌گیرند بهتر است بدانند که این رقم در مقابل درآمد ۲۴ میلیارد تومانی شهرداری از محل دریافت عوراض رقمی محسوب نمی‌شود و ضرورت دارد در این زمینه بیشتر از این از همشهریان یاریگر شهرداری حمایت شود.

لطف‌اللهیان در مورد بحث تهاتر نیز بیان کرد: تهاتر ارتباطی به لایحه ندارد و خود این امر مکانیزم ملای است که ما به موقع در قالب آئین نامه مالی – معاملاتی شهرداری در اردبیل در این زمینه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

46

کد خبر 1221134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =