پرداخت حقوق معوقه آبداران استان اردبیل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: با تامین اعتبار لازم از محل اعتبارات ماده ۱۲، تنش آبی و استانی حقوق معوقه آبداران این شرکت در مناطق مختلف استان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، فرامرز بهنژاد بیان کرد: مشکل پیش آمده در تامین منابع اعتباری مورد نیاز برای پرداخت حقوق و مزایای معوقه آبداران این شرکت با همکاری مسئولان استان و تامین منابع اعتباری از محل اعتبارات تنش آبی و تملک دارایی های استان برطرف شد.

وی از تامین آب روستاهای کم آب استان با احداث مجتمع های آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و متزلزل شدن تامین آب از منابع آب سطحی لزوم اجرای پروژه های آبرسانی بصورت تجمیع مجتمع های آبرسانی و تامین آب چند روستا بصورت متمرکز از یک مجتمع آبرسانی و استفاده از منابع آبی پایدار ضرورت دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل اظهار داشت: بر این اساس شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آب ۹۷ روستای شهرستان خلخال را از سه مجتمع آبرسانی روستایی تامین خواهد کرد.

بهنژاد افزود: مجتمع آبرسانی بفراجرد با هدف تامین آب شرب ۴۳ روستای بخش مرکزی ، مجتمع شاهرود با تامین آب ۳۲ روستای این بخش و مجتمع آبرسانی خورش رستم با تامین ۲۲ روستای آن احداث می شود.

وی همچنین بیان کرد: برغم اینکه امسال هشت پروژه آبرسانی روستایی در خلخال بهره برداری شد ولی بدلیل کاهش دبی آب منابع آبی سطحی تامین کننده آب روستاها از جمله چشمه ها و رودخانه ها آب ۴۰ روستای این شهرستان با کمک تانکرهای سیار در ایام گرم تامین شد.

بهنژاد با بیان اینکه در سال جاری ۱۱ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی برای اجرای پروژه های آبرسانی روستایی خلخال تخصیص یافته ، اظهار داشت: سه پروژه آبرسانی روستایی در این شهرستان در حال اجرا است که در آینده آب مورد نیاز شبکه های آبرسانی این شهرستان را تامین خواهند کرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اجرای شبکه فاضلاب روستای بفراجرد واقع در بالا دست سد در حال احداث بفراجرد خلخال گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه از سوی شرکت آب منطقه ای ، شرکت آب و فاضلاب روستایی قبل از بهره برداری از سد بفراجرد و منبع تامین کننده آب شرب شهر خلخال اقدام به اجرای این پروژه برای پیشگیری از آلودگی آب سد خواهد کرد.

۴۶

کد خبر 1221145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =